Internet

Dwunaste urodziny Google

przeczytasz w 2 min.

W dniu dzisiejszym Google obchodzi swoje dwunaste urodziny. Oczywiście nie zabrakło świątecznego logo.

 Warto przeczytać:
 

Choć trudno w to uwierzyć, najlepsza wyszukiwarka świata i najczęściej odwiedzana strona świata ma już ponad dekadę. 27. września 1998 to data symboliczna, bowiem firma sama do końca nie wie, który fakt należy uznać za początek własnej egzystencji.

Jedno jest natomiast pewne - projekt cieszy się rosnącą popularnoścą, w 1998 stanął do walki z prężnymi rywalami (Yahoo, Altavista), po których dziś nie ma niemal śladu. Obecnie dzielnie rywalizuje też z raczkującym wciąż Bingiem Microsoftu. Jedynym realnym rywalem Google na płaszczyźnie internetu jest Facebook i choć obie witryny koncentrują się na zupełnie innej tematyce, regularnie straszą się ewentualnym rozszerzeniem działalności.

Tylko w tym roku Google dokonało małego redesignu unowocześniającego szatę graficzną podstawowych usług, zmieniło silnik wyszukiwarki oraz dodało przekopywanie internetu w czasie rzeczywistym. To tylko wierzchołek góry lodowej obecnej działalności firmy, która ponadto aktywnie udziela się w biznesie sieciowym, software'owym oraz - nieśmiało i póki co bez większych sukcesów - hardware'owym.

Źródło: Google

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7


Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nieeeeeech, żyje naaaaam!

  ;P
  • avatar
   blackedeyed
   0
   Pamiętamy, pamiętamy. "Początek" ogólnodostępnego intenetu w Polsce i zapchane kawiarenki internetowe. To były czasy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    100 lat :D