• benchmark.pl
 • Foto
 • DxO Optics Pro 9 Elite - zaawansowany edytor zdjęć RAW i JPEG do pobrania za darmo
Foto

DxO Optics Pro 9 Elite - zaawansowany edytor zdjęć RAW i JPEG do pobrania za darmo

przeczytasz w 2 min.

Darmowa wersja doskonałego edytora zdjęć RAW i JPEG opracowanego przez DxO ponownie dostepna za darmo. Do końca lutego.

Chcecie poprawić swoje zdjęcia, ale odstrasza was konieczność inwestowania w dedykowane oprogramowanie do cyfrowego wywoływania i korekty zdjęć z aparatu, włącznie z tymi zapisanymi w formacie RAW. Teraz macie okazję pobrać bardzo dobre oprogramowanie DxO Optics Pro 9 Elite za darmo.

Aplikacja jest odpowiednikiem, choć są pewne różnice w funkcjonalności, takich aplikacji jak Adobe Lightroom. Zdaniem wielu osób oprogramowanie DxO wypada nawet lepiej niż produkty Adobe. Są to opinie indywidualne, ale skoro możemy wypróbować DxO Optics Pro 9 Elite za darmo, to nie ma co się zastanawiać.

Jak zdobyć oprogramowanie?

Musimy wykonać trzy kroki. Pierwszy to przejście na stronę, gdzie znajduje się link do DxO Optics Pro 9 Elite. Drugi to wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego i kliknięcie na pomarańczowy przycisk Give it to me now.

Nastepnie trzeba kliknąć na link w części DIRECTIONS by uzyskać klucz rejestracyjny, który należy podać przy pierwszym uruchomieniu programu. Darmowa oferta jest dostępna do 28 lutego 2017 roku. Do tego momentu należy również pobrać klucz rejestracyjny.

DxO Optics Pro 9 okno aplikacji

Czy są jakieś ograniczenia? Wersja 9 nie jest oczywiście najnowszą wersją aplikacji, ale i tak to co oferuje w pełni usatysfakcjonuje nie tylko amatorów. Ograniczeniem, z którym trzeba się liczyć jest brak obsługi najnowszych modeli aparatów cyfrowych, które pojawiły się w ostatnich dwóch latach. Ograniczenie dotyczy wyłącznie edycji w formacie RAW.

Tej wersji aplikacji nie możemy aktualizować w ramach programu upgrade, można za to aktywować i jednocześnie użytkować na dwóch komputerach.

DxO Optics Pro 9 Elite - informacje

Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników systemów Windows (rozmiar instalatora 334 MB) oraz Mac OS X (rozmiar instalatora 263 MB).

Jej potencjał jest pochodną danych zebranych przez DxO podczas testów i analizy dostępnych na rynku aparatów i obiektywów. Podczas aplikowania korekt przez narzędzia DxO wykorzystywane są wcześniej stworzone profile opisujące zachowanie danego sprzętu.

DxO Optics Pro 9 Elite umożliwia:

 • precyzyjny odczyt danych zapisanych w postaci plików RAW, z wyjątkowo mała liczbą artefaktów przetwarzania
 • automatyczną korektę wad wprowadzonych przez układ optyczny (obiektyw), w tym dystorsji (także tych wprowadzanych przez ultraszerokokątne obiektywy), winietowania i abberacji chromatycznych
 • korektę ekspozycji obrazu
 • odszumienie - wykorzystywany jest silnik PRIME (Probabilistic Raw IMage Enhancement), który analizuje dokładnie zdjęcie co pozwala na wygładzenie obrazu, a jednocześnie zachowanie ostrych konturów
 • korektę świateł i cieni, ogólna poprawę kontrastu na zdjęciach
 • modyfikację kolorów na zdjęciu

DxO Optics Pro 9 korekta ekspozycji​​​​​​

DxO Optics Pro 9 dodatkowe opcje

DxO Optics Pro 9 predefiniowane ustawienia

Początkujący użytkownicy mogą polegać na automatycznych ustawieniach, a nawet skorzystać z predefiniowanych ustawień, co czyni oprogramowanie prostym w użyciu. Warto jednak poświęcić też czas na opanowanie ręcznej kontroli każdej z funkcji jakie oferuje DxO Optics Pro 9 Elite. Pozwoli to dopracować zdjęcia tak by odpowiadały naszym oczekiwaniom, a nie tylko gustom twórców oprogramowania.

Źródło: DxO, sharewareonsale

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Himoto
  2
  Programów jest wiele, a i tak jak idziesz do firmy to pytają tylko o Adobe i czasem o Corel'a, nie ważne że znasz dziesiątki, setki czy tysiące innych, firma robi na tym co ma i jeśli nie masz znajomości tych programów i udokumentowanych 2lat pracy na takim środowisku z tymi pakietami to zapomnij o tej pracy. :) [w sumie logiczne]

  Jeszcze najlepsze że w mojej okolicy jak się trafia praca dla grafików [co 2 tygodnie nowa oferta] to w warunkach zatrudnienia mówią ci na dzieńdobry 1850 Brutto :p
  • avatar
   raffal81
   0
   Za darmo to i ocet słodki ;]
   • avatar
    blebleblee
    0
    Wolę Camera Raw.
    • avatar
     mesjan
     0
     A mi się marzy stara przeglądarka ACDSee 3.0 szkoda że nie da się jej zakupić.
     • avatar
      dzemski
      0
      Uważajcie użytkownicy Win10 64bit. Ten program potrafi trochę namieszać w systemie. Na 3 instalacje, w 1 przypadku jest wszystko ok, w 2gim program po odpaleniu pokazuje okno o błędzie, a w 3cim przypadku po odpaleniu Dx) mamy BSOD.