Internet

Dysk Google zmienia się na lepsze [AKT. - aplikacja do pobrania]

przeczytasz w 2 min.

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy będą mogli skorzystać z Backup and Sync – nowej, zdecydowanie ulepszonej aplikacji Dysku Google.

Aktualizacja [13.07.2017]: Miała być dostępna na koniec czerwca, ale ostatecznie programiści Google potrzebowali dwóch tygodni więcej. Aplikacja Backup and Sync, czyli nowy klient chmurowej platformy Google Drive, jest już jednak gotowa, by tworzyć kopie zapasowe i automatycznie synchronizować dane na komputerach i innych urządzeniach. 

Aplikacja Kopia zapasowa i synchronizacja – bo tak się nazywa w Polsce – jest dostępna dla użytkowników systemów Windows i macOS. Aby „przesyłać pliki z dowolnego folderu na komputerze, aparacie lub karcie SD i przechowywać je w chmurze, a dostęp do swoich plików móc uzyskać na dowolnym telefonie, tablecie i komputerze, korzystając z Dysku Google”, możecie ją pobrać ze strony Google Drive.

Pobierz Kopia zapasowa i synchronizacja (Dysk Google)

News [15.06.2017]: Z aplikacji chmurowej na pececie korzysta się w trzech celach: aby zwolnić miejsce na dysku lokalnym, uzyskać prosty dostęp do tych samych dokumentów na różnych komputerach oraz robić kopie zapasowe swoich plików Głównie pod kątem tej ostatniej funkcji firma Google stworzyła aplikację Backup and Sync, mającą zastąpić obecny programik Google Drive.

Dokładnie 28 czerwca zostanie udostępniona aplikacja Backup and Sync, będąca niczym innym jak nowym klientem Dysku Google na komputery z systemami Windows i macOS. Ma być stabilniejszy, zapewniać bezpieczeństwo, bez problemu radzić sobie z automatyczną synchronizacją danych w czasie rzeczywistym oraz być bardziej intuicyjny w obsłudze.

Najważniejsza zmiana jest taka, że Backup and Sync będzie w stanie automatycznie synchronizować w chmurze wszystkie pliki na komputerze – nie tylko te, które znajdują się w folderze Dysku, ale wszystkie, które się mu wskaże: na pulpicie, w katalogu Dokumentów czy w innych konkretnych lokalizacjach.

Google Backup and Sync aplikacja chmura screen

Backup and Sync – według Google – to przede wszystkim poprawiona ochrona danych, niezależnie od tego, gdzie na komputerze przechowywane są pliki. Dotyczy to także zdjęć, jako że pojawi się integracja z aplikacją Zdjęcia Google. Będzie to zatem jedyny programik, jakiego będziemy potrzebowali do – (no tak) – backupu i synchronizacji. Jedyne ograniczenia (w wersji darmowej) to 15 GB wolnego miejsca.

Pod koniec tego miesiąca aplikacja zostanie udostępniona, ale korzystać z niej powinni tylko użytkownicy indywidualni. Dla klientów biznesowych G Suite tworzone jest inne rozwiązanie. Drive File Stream przeznaczone dla użytkowników Basic, Business, Enterprise, Education i Nonprofit pojawi się nieco później.

Źródło: Google Blog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adriian
  2
  Jaki polecacie darmowy dysk, żeby wrzucić tak z 40GB? Mam takie niezbyt potrzebne rzeczy na dysku komputera i chciałbym się tego pozbyć. Nie zależy mi na szyfrowaniu itp. Chcę, żeby dysk był wiarygodny (żeby serwery nie padły za pół roku) i żeby łatwo można było wrzucać całe struktury folderów podfolderów i plików. Google jest dobry, ale 3 razy za mały.
  • avatar
   tarpan
   0
   Dla mnie jako użytkownika Linuksa jest to bez znaczenia. Google się na mnie wypiął - i z wzajemnością.
   • avatar
    Siderion
    0
    Całkiem fajnie się zapowiada jak dla mnie. Aktualnie używam aplikacji Zdjęcia Google, żeby wrzucać zdjęcia z lustrzanki, ale nie używam Dysku Google jako aplikacji ze względu na synchronizowanie tylko jednego folderu. Kiedyś używałem SugarSync bo pozwalał wskazywać dowolne foldery do synchronizacji - na przykład foldery zapisów gier, ale usunęli opcję darmową. Wygląda na to że ta nowa aplikacja wreszcie zaoferuje takie możliwości.