SSD

Dyski SSD Samsung 830 dostępne dla wszystkich

przeczytasz w 1 min.

Kilka dni temu Samsung zaprezentował nową serię dysków SSD, PM830, wówczas jednak chodziło o urządzenia przeznaczone dla dostawców OEM. Dziś dotarła do nas informacja o serii 830, która stworzona została z myślą o zwykłych klientach.

Nowe dyski wykonane zostały w rozmiarze 2,5 cala i dostępne będą w czterech wariantach pojemnościowych: 64 GB, 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Dzięki interfejsowi SATA III (6.0 Gb/s) można wykorzystać prędkości zapisu/odczytu kształtujące się na poziomie 350/500 MB/s. Dane dotyczące wyżej wymienionych prędkości nie są co prawda oficjalne, ale identyczne wartości miały wcześniej zapowiedziane dyski PM830, więc mówi się że i tu wartości te okażą się słuszne.

Samsung SSD 830

Dyski trafią do sklepów w październiku tego roku. Niestety cena nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Nieoficjalne źródła mówią, że za największy dysk trzeba będzie zapłacić 550 dolarów. W sklepach dostępne będą zarówno same dyski jak i specjalne zestawy, które prócz SSD mieć będą przewody, instrukcje jak przenieść dane z dysku HDD na SDD oraz oprogramowanie Norton Ghost.


Więcej o dyskach SSD:

Źródło: ItproPortal, Engadget

Komentarze

47
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Świetny dysk. Duża pojemność i dobry transfer.
  • avatar
   robertgr1
   0
   za dysk ssd o pojemności 512gb po przeliczeniu kursu cena była by 1500-1600zł to rewelacja na takim dysku można już coś zrobić a nie kupować jakieś gówno o pojemności 40-60gb i chwalić się przed znajomymi jak się system szybko uruchamia bo na inne pprogramy lub gry brakuje miejsca
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Dzięki skorzystaniu z interfejsu SATA III (6.0 Gb/s) prędkości zapisu/odczytu kształtuje się na poziomie 350/500 MB/s" - bzdura. Kompatybilnosc z SATA III nie ma tutaj zadnego przelozenia na transfery. Kolejny autor na Benchmarku, ktory nie wie o czym pisze :/.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mam vertexa 2, 120gb wiec miejsca starcza na wszystko, system, gry i programy, wiekszy mi nie potrzebny. Nigdy nie mialem na C:/ wiecej niz 100gb, z czego wykorzystywalem max polowe :)
     • avatar
      jewgienij
      0
      Czy ssd 512GB ma w Windows pojemnosc 512GB, czy jest jak zwykle?
      • avatar
       SowaSS
       0
       Nie doczekam się jak stanieją te dyski SSD ;/
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        1$ za GB to już zaczyna być przyzwoita cena. Choć wydaje misie, że mniejsze modele będą trochę mniej atrakcyjne cenowo. Tak czy inaczej może kiedyś się sqszę. Problem jest jeszcze w tym, że SSD podobno nie lubią używania opcji hibernacji przez system co akurat często wykorzystuję.
        • avatar
         gloryseeker
         0
         Cena 550$ to w przeliczeniu na złotówki półtora miesięcznej pensji mojego brata, który skończył właśnie stacjonarne studia na AGH i UJ... jeszcze za pół pensji możnaby rozważać zakup 512... na taki dysk to stać chyba tylko operatorów dźwigów w M/B*stalu:) Polska to kraj w którym trzeba kraść tak, aby nie dać się złapać... byle do wyborów... i pogonić ich kijem.
         • avatar
          Nieznośny
          0
          Cena rewelacyjna jeśli rzeczywiście za 512GB przyjdzie zapłacić zainteresowanym zaledwie 550dolców, bo to raptem około 1500zł. Za tyle to nawet 240GB się nie dostanie w dobrej cenie innych firm... Samsung ma naprawdę sporo dobrego sprzętu ostatnio. Gdyby tylko trochę zbyt pazerni nie byli na rynku Smartfonów, to by było wszystko cacy.