Gry

Działalność City Interactive nabiera tempa

przeczytasz w 2 min.

Polskie studio City Interactive ma się naprawdę dobrze. Wyniki finansowe są na tyle zadowalające, że w nowym roku możemy oczekiwać kolejnych produkcji. Czy będą dobre?

 Warto przeczytać:
 

Crysis 2 użyczy grafiki nowemu Sniperowi

Sniper: Ghost Warrior - największa tegoroczna produkcja City Interactive - nie była może na tyle dobra, jak wskazywałyby na to zapowiedzi, ale bez wątpienia odniosła niewielki sukces. Nie dziwi więc, że City Interactive zapowiedziało jej kontynuację. Ta ukaże się już w okolicach czerwca 2011 roku, a platformami docelowymi będą komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Czy tym razem developerzy wykorzystają potencjał, jaki niewątpliwie tkwi w marce Sniper? Miejmy nadzieję, że tak.

Nie jest to jedyny potwierdzony właśnie tytuł. Przyszły rok przyniesie także kolejną odsłonę serii zręcznościowych symulatorów lotniczych Combat Wings. Twórcy Necrovision - studio The Farm 51 - pracują nad nową produkcją dla City Interactive. Będzie to osadzona w kosmicznych klimatach strzelanka zatytułowana Alien Fear. Obie te gry będą dostępne na wszystkie trzy najpopularniejsze platformy, czyli pecety i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.
 


 

Warto też wspomnieć o wynikach finansowych, które są niezwykle dobre. Firma City Interactive osiągnęła przychody sięgające 65 milionów złotych (i to zaledwie w ciągu pierwszych trzech kwartałów). Daje to firmie Tymańskiego przeszło 23 miliony złotych zysku netto. Natomiast rentowność netto polskiej firmy jest na poziomie 36 procent. Ponadto, prezes zapowiada, że kolejne miesiące będą równie dobre, co poprzednie.
 

Źródło: GOL

Polecamy artykuły:  
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie


Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  super! fajnie wiedziesz ze polska firma osiaga sukcesy i idzie do przodu. :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jeśli to są wyniki z odjęciem pieniędzy za CryEngine to naprawdę idzie im bardzo dobrze. Często słyszę, że ta firma to dno i robi tylko denne budżetówki, ale mam nadzieję, że w niedługim czasie i to się zmieni - w końcu wypadałoby użyć CryEngine 3 do czegoś ambitniejszego... :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Bardzo sie ciesze, że polska firma konkuruje z zagranicznymi, a nawet dostała licencje na CryEngine!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja życzę coraz lepszych produkcji i aby pieli się u górę :)