Gry PlayStation 4

Dziś premiera Farpoint - nadziei PlayStation VR

przeczytasz w 1 min.

Czy Farpoint zdoła sprawić, że gogle PlayStation VR staną się bardziej atrakcyjne? Pierwsze oceny nie dają jednoznacznej odpowiedzi.

Gogle PlayStation VR to naprawdę niezły sprzęt, który ma jedną podstawową wadę: nie ma za bardzo na nim w co grać. Farpoint to tytuł, który był zapowiadany jako jeden z tych, dla których warto mieć taki gadżet w domu. Dziś jego premiera.

Farpoint to pierwszoosobowa strzelanina, która przenosi nas na powierzchnię niebezpiecznej planety, zamieszkiwanej przez hordy potworów. Nasze zadanie jest więc chyba oczywiste – przetrwać (a przy okazji jak najwięcej dowiedzieć się na temat tego miejsca i nie tylko), a później uciec.

„Gra opowiada historię naukowców badających anomalię w pobliżu Jowisza, która jest możliwym źródłem niewyczerpanej mocy. Nagły rozpad anomalii przenosi gracza do obcego świata. Oddzieleni od swoich współpracowników bohaterowie muszą wykorzystać zapisy dzienników holograficznych rozmieszczonych w przestrzeni gry, aby odnaleźć naukowców i uciec z wrogiej planety” – czytamy w zapowiedzi.

Brzmi hucznie i wygląda nieźle…

...ale zdania są podzielone. Obecnie średnia ocen wynosi 7/10. Recenzenci przyznają, że jest to całkiem solidna, a już na pewno najbardziej ambitna gra VR na PlayStation 4. Jednocześnie jednak nie brakuje opinii, że potencjał nie został do końca wykorzystany, a sama rozgrywka jest zbyt prosta, by przyciągać na dłużej.

Choć nie jest to gra doskonała, bez wątpienia jest jedną z najlepszych w wirtualnej rzeczywistości. Oby więc twórcy szli tą drogą. Szkoda tylko, że do czerpania pełni przyjemności z Farpoint trzeba jeszcze wyposażyć się w…

PSVR Aim

Kontroler Celowniczy PlayStation VR Aim. Jest to akcesorium do akcesorium. Jego zadaniem jest sprawienie, by gracz miał wrażenie, że faktycznie dzierży karabin w swoich dłoniach. Jego najciekawszą cechą są odrzuty przy oddawaniu strzałów. Największym minusem zaś jest cena. Zestaw z grą kosztuje około 330 złotych.

Źródło: PlayStation

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  2
  No to jak 7/10 (czyli średniak do ogrania w sezonie ogórkowym po przecenie) to nadzieja VR to przyszłości nie widze :)
  • avatar
   kubas246
   0
   Wszystko spoko z tym VR na konsole i PC tylko właściwie oprócz (na PC) niesamowitej ceny za taki zestaw przeszkadza mi jedna rzecz. Drganie tego co reprezentuje nasz kontroler w grze. Nie ważne jaka gra, jaki kontroler, jaka platforma za każdym razem widać to drganie naszej broni. Tutaj też.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login