Ciekawostki

Dziś startuje Legimi na Kindle - wysyp e-booków

przeczytasz w 2 min.

Około 7 tysięcy e-booków czeka od dzisiaj na użytkowników czytników Amazon Kindle w usłudze Legimi. Przedstawiamy szczegóły oferty.

Zapowiadano, że tak się stanie i dzisiaj aplikacja Legimi oficjalnie debiutuje na Kindle’ach. Na posiadaczy tych czytników e-booków czeka około 7 tysięcy tytułów. 

Konkretnie użytkownicy mogą skorzystać z jednego z dwóch pakietów: 

  • ebooki bez limitu (od 32,99 zł miesięcznie), umożliwiający dodanie 3 nowych ebooków co miesiąc
  • ebooki + audiobooki bez limitu (od 39,99 zł miesięcznie), umożliwiający dodanie 5 nowych ebooków co miesiąc

Z jednej strony 7 tysięcy e-booków to dużo, ale z drugiej miesięcznie dodać można tylko kilka nowych pozycji na swoje urządzenie. To spore ograniczenie, ale pewnie jest ku temu powód. Tymczasem skoncentrujmy się na plusach, których nie brakuje.

Pierwszy z nich? W ramach pakietu z Legimi można korzystać również na trzech innych urządzeniach: smartfonie, tablecie i komputerze. W tym przypadku na katalog składa się już ponad 20 tysięcy e-booków i audiobooków (i nie ma limitów). Jest jednak zastrzeżenie, bez limitu możemy czytać właśnie na smartfonach, tabletach i komputerze, na czytnik Kindle możemy pobrać w danym miesiącu 3 lub 5 (w zależności od wybranego abonamentu) ebooki, więc jeśli ktoś czyta ich więcej, to musi to wziąć pod uwagę

Właściciele usługi zapowiadają też, że biblioteka tytułów dostępnych na czytniki Kindle będzie dynamicznie rozwijana. Ba, mówi nawet, że katalog „z każdym dniem powiększany będzie o kolejne tytuły”, co brzmi naprawdę dobrze.

Legimi z Kindle - jak to działa

Samo korzystanie z Legimi jest bardzo proste, chociaż wymaga podłączenia czytnika do komputera (nie ma możliwości wysyłania plików bezprzewodowo, bezpośrednio na Kindle) za pomocą kabla USB.

Legimi Kindle podłączanie czytnika

Następnie należy się zalogować na swoje konto Legimi i wybrać książki, które chcemy przesłać na czytnik.

Legimi Kindle wybór książek

Po wybraniu ebooków i kliknięciu w synchronizację, zostaną one przesłane na czytnik.

Legimi synchronizacja

Książki pojawią się na czytniku i możemy rozpocząć lekturę. Od razu zaznaczę, że jeśli wrzucimy ebooki na inny czytnik, nie będą one działać. Można z nich korzystać wyłącznie na tym jednym, przypisanym do naszego konta Kindle. Z tego samego powodu nie są też one synchronizowane z kontem Amazonu.

Na koniec trzeba też dodać, że do otwierania plików z ebookami na Kindle’u konieczne będzie dokonanie przynajmniej jednej synchronizacji miesięcznie, w przeciwnym razie otwarcie ebooków nie będzie możliwe. Ta odbywa się przez aplikację Legimi, która na start dostępna jest na Windows (a wkrótce zadebiutuje też w wersji na macOS).

Usługa Legimi na Kindle będzie także dostępny w ofertach operatorów komórkowych (Play, T-Mobile, Plus).

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Legimi/kindle (start w poniedziałek w godzinach popołudniowych).

Źródło: Legimi oraz opracowanie własne

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    derekpl
    4
    Wykastrowana wersja normalnej oferty. Organiczenia bez sensu w stosunku do oferty na standardowe czytniki