• benchmark.pl
 • Gry
 • E3: Konferencja Nintendo. Na początku nic, a na końcu szok!
Gry

E3: Konferencja Nintendo. Na początku nic, a na końcu szok!

przeczytasz w 3 min.

Od mniej więcej miesiąca zastanawiałem się co tym razem przedstawi Nintendo. Spekulacje obejmowały rozszerzenie funkcjonalności oraz nowe tytuły ze znanymi już bohaterami. Na konferencji zobaczyliśmy i jedno i drugie - jednak nie dokładnie w takiej formie jakiej się spodziewałem.

Pierwszy tytuł zaskoczył wszystkich obecnych na sali. Nintendo reanimuje Super Mario Bros wprowadzając opcję gry kooperacyjnej dla 4 graczy! Gra pojawi się na konsoli Wii juz latem 2009 roku. W trakcie konferencji czterech przedstawicieli Nintendo grało w ten tytuł. Zapowiada się smakowicie - świetna grafika, nowe gadżety no i klimat "starego, dobrego" Mario.

Następnie przyszedł czas na Wii Fit Plus. Jest to zestaw dodatkowych ćwiczeń oraz minigier dla wszystkich osób, które nie mają dosyć wyginania się przed ekranem. Na płycie znajdziemy 6 ćwiczeń siłowych oraz tyle samo postaw jogi. Ciekawostką są odpowiednie programy, które mają służyć rozwijaniu/ulepszaniu poszczególnych partii mięśni oraz licznik spalonych kalorii podczas ćwiczeń.

Z gier balansowych, których będzie aż 15, wymieniono m.in. żonglowanie oraz skateboarding. Gra ma się pojawić już tej jesieni w dwóch wersjach: w zestawie z balance board oraz jako samodzielny produkt. Spodziewałem się, że Wii Fit Plus będzie tylko niewielkim dodatkiem, a okazuje się, że będzie to niezwykle ciekawy produkt.

Po tym jak na scenie pojawił się Reggienator wiedziałem, że również tym razem zajmie się prezentowaniem Wii Sports Resort. Zastanawiałem się ile jeszcze można pokazywać walkę na miecze, czy rzucanie frisbee psu. Jednak to, co zobaczyłem kompletnie mnie zaskoczyło. Nintendo zaprezentowało pełen zestaw gier oraz pokazało jak wygląda niezwykle ciekawy początek gry.

Na wyspę, która jest naszym polem zabaw dostajemy się przy pomocy skoku spadochronowego. W czasie lotu można w pełni wykorzystać możliwości przystawki Motion Plus, którą znajdziemy w pudełku z grą. Jest to bardzo interesujący początek rozgrywki, ale jestem ciekaw czy trzeba będzie go przechodzić za każdym razem - po pewnym czasie może okazać się nużący. Wśród dyscyplin sportowych w Wii Sports Resort znajdziemy m.in. tenis stołowy, koszykówkę, łucznictwo, golf, kajakarstwo oraz znane już walki na miecze i "zabawy" z psem.

Nie da się ukryć, że Nintendo bardzo zależy na jak największym wypromowaniu najnowszego akcesorium. Dlatego też zachęciło studia produkcyjne do współtworzenia kampanii reklamowej. Rezultaty są imponujące: Tiger Woods PGA 2010 będzie sprzedawany w zestawie z Motion Plus, tak samo Sega Virtua Tennis 2009, a największy z nadchodzących hitów, czyli Red Steel 2 będzie wręcz wymagał obecności tej przystawki.

Później przyszedł czas na prezentowanie całej linii tytułów dla przenośnej konsolki Nintendo DS. Final Fantasy The Crystal Bearers, Kingdom Hearts, Mario & Luigi: Bowser Inside Story oraz zapowiedziane na 2010 rok Golden Sun mają przyciągnąć do konsoli fanów RPG. Jednak zgodnie z najnowszą filozofią Nintendo (Everyone's game) nie mogło zabraknąć tytułów dla innych grup graczy. Dlatego też pojawiła się gra stworzona przy współpracy z Jamesem Pattersonem (Women's murder club: Gamed of passion) oraz gra akcji podobna stylem do GTA (COP The Recruit).

Ciekawostką było zaprezentowanie mini edytora filmów, Flipnote Studio, oraz dwóch gier, które umożliwią tworzenie własnych poziomów i wyzwań, a następnie udostępnianie ich w sieci. Pierwszą z nich jest Mario vs Donkey Kong: Minis march again, która pojawi się na DSi Ware już w poniedziałek. Z kolei Wario Ware DIY, który pozwoli na tworzenie własnych wyzwań nie ma jeszcze określonej daty premiery. Społecznościowy aspekt handhelda Nintendo jest również zauważalny ze względu na nawiązanie współpracy z facebookiem. Począwszy od lata tego roku każdy posiadacz Nintendo DSi będzie mógł przesyłać zdjęcia bezpośrednio do swojego konta na serwisie facebook.com.

Najmocniejsze uderzenia Nintendo zostawiło na sam koniec. W momencie kiedy na scenie pojawił się pan Iwata wiadomo było, że będzie pokazane coś wielkiego. Po wykładzie dotyczącym tego jak trudno jest stworzyć gry o odpowiednim poziomie trudności, by nie zniechęcić graczy, na ekranach pojawił się Wii Vitality Sensor.

Jest to nakładka na palec wskazujący, która ma monitorować tętno gracza. Niestety Iwata nie powiedział na ten temat nic więcej: ani o przykładowym użyciu, ani o dacie premiery. Możliwe, że to urządzenie poprzez nieustanny monitoring będzie wprowadzało zmiany w poziomie trudności gier? Mam nadzieję, że niedługo się o tym dowiemy.

Widzowie nie dostali wiele czasu by się otrząsnąć, bo po występie pana Iwaty na telebimie pojawił się trailer Super Mario Galaxy 2! Prócz tego, że w trailerze można było zobaczyć jeszcze więcej zakręconych światów oraz Yoshi'ego - nic więcej nie wiadomo.

Nintendo dobrze wie, że hardcorowi gracze czują się niedopieszczeni dlatego po Mario zaprezentowali The Conduit, Resident Evil: The Darkside Chronicles oraz Dead Space Extraction. Nikt jednak nie był przygotowany na prezentację kolejnego tytułu z serii Metroid. Metroid Other M ma się pojawić na rynku w 2010 roku. Trailer pokazuje, że w trakcie rozgrywki będziemy grać zarówno w pierwszoosobowym jak też trzecioosobowym trybie. Przerywniki filmowe wyglądają przepięknie i dodadzą stylu nowemu Metroidowi.

Prezentacja Nintendo zaczęła się niemrawo, lecz z czasem zaczynała wywoływać coraz większe zdziwienie na twarzach gości. Nie da się ukryć, że sam koniec był jednym z najciekawszych wydarzeń spośród wszystkich dotychczasowych konferencji. Z niecierpliwością oczekuję na wszystkie zaprezentowane nowości, a w szczególności na te z Mario w tytule.

Źródło: Nintendo

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nintendo chyba zamierza reaktywować najlepsze tytuły ze swoich starych konsol :D. Jeszcze pamiętam jak grałem w contra, super mario bros na nes :D - nawet teraz, jeżeli się nudze włanczam sobie na telefonie emulator nes i gram w super mario bros ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mario dla 4 playerów to chyba odpowiedz na Little Big Planet.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją, wtedy gorsze; a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili" no xD
    • avatar
     wolfikx
     0
     Jak dla mnie nuda i odtwórczość. No może poza nowym Wii Sport. Zresztą nigdy nie byłem za Nintendo jedynie Zelda przykuła mnie na trochę do ekranu.