• benchmark.pl
 • Gry
 • Electronic Arts przejęło studio Metalhead Software. Co to oznacza dla graczy?
Gry

Electronic Arts przejęło studio Metalhead Software. Co to oznacza dla graczy?

przeczytasz w 1 min.

Internet obiegła informacja o przejęciu studia Metalhead Software przez Electronic Arts. Można na tej podstawie podejrzewać, że wkrótce zostanie zaprezentowana nowa gra przeznaczona dla fanów baseballu.

EA wie, jak poszerzać portfolio swoich produkcji

Electronic Arts jest bez wątpienia jedną z większych korporacji wydających gry. Niesie to za sobą konieczność stałego poszerzania swojej oferty. Jednym z kroków ku temu, który został podjęty w ostatnim czasie jest przejęcie studia Metalhead Software - znanego głównie z serii Super Mega Baseball.

Czy przejęcie zostanie w jakikolwiek sposób odczute przez graczy? Choć oficjalne informacje nie zostały przedstawione - można się domyślać, że Electronic Arts może pracować nad nową grą poświęconą baseballowi.

Nowa gra o baseballu od Electronic Arts

Choć baseball w Polsce nie jest szczególnie znaną i lubianą dyscypliną - nie znaczy to jednak, że nie ma wśród Nas graczy, którzy chętnie przeniosą się na wirtualne boisko do gry w baseball.

Electronic Arts ma już doświadczenie w tworzeniu gier o tematyce tego popularnego w USA sportu. Do 2008 roku produkowano tytuł MVP NCAA, który do dziś nie doczekał się kontynuacji głównie ze względu na niezadowalającą sprzedaż.

Być może powodem nabycia studia, którego centrum zainteresowania stanowi baseball jest chęć konkurencji ze znanym tytułem wydanym przez Sony - serią MLB The Show, której najnowsza część (MLB The Show 21) miała swoją premierę na konsole Xbox.

Bez względu jednak na powód transakcji (której szczegóły nie są znane) możemy być niemal pewni, że Electronic Arts zamierza wydać nową grę, w której zagramy w baseball.

Jak zapatrujecie się na gry o tematyce baseballu? Graliście kiedyś? Zamierzacie? Czy może jednak całkowicie nie interesuje Was ten sport? Napiszcie w komentarzu.

Źródło: news.ea.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Co to oznacza? Taśmowe produkowanie gówna...
  • avatar
   xxx.514
   1
   Co to oznacza? Zamknięcie kolejnego studia i produkcja gniota pod lubianym szyldem. Bullfrog, Maxis - coś dzwoni?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    kolejny producent i gra (gry) w rękach molocha. to nigdy nie jest nic dobrego.