Gry

Rosyjskie drużyny znikają z popularnych gier EA Sports

przeczytasz w 1 min.

FIFA bez zawodników z Rosji. EA Sports poinformowało, że usuwa reprezentację i wszystkie inne drużyny pochodzące z Rosji. Oprócz tego, w najbliższym czasie zostaną usunięte zespoły z Białorusi oraz Rosji w grze NHL 22.

Gry FIFA bez rosyjskich składów

Taką informację przekazało dziś EA Sports. Rosyjskie drużyny (łącznie z reprezentacją narodową) zostaną usunięte ze wszystkich tytułów z serii FIFA, tj. FIFA Mobile, FIFA Online oraz z najnowszej FIFA 22.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu EA Sports - ostatnie działania podjętę przez wydawcę gier FIFA są znakiem solidarności z Ukrainą, która jest w tym momencie w konflikcie zbrojnym z Rosją. Jednocześnie należy je traktować jako wezwanie do pokoju i zakończenia inwazji.

Usunięcie Rosji z rozgrywek w piłkę nożną nie dotyczy wyłącznie świata wirtualnego. W ostatnim czasie rosyjskie drużyny zostały wykluczone przez światową organizację FIFA oraz europejską UEFA z eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 (mecz barażowy Rosja miała rozegrać z Polską).

FIFA to nie wszystko. EA Sports jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa

W ciągu najbliższych tygodni rosyjskie i białoruskie zespoły mają też zostać usunięte z gry NHL 22 (nieco mniej popularne na naszym rynku).

Oprócz tego, EA Sports informuje, że „aktywnie ocenia zmiany w innych obszarach gier”, w związku z czym możemy spodziewać się kolejnych ciosów w stronę Rosji w kontekście dostępu do gier.

Źródło: Twitter @EASPORTSFIFA

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  serek25
  9
  @saha8

  "Lekka przesada" to jest zabijanie przez rusków dzieci i kobiet rakietami i zrzucanie im bomb kasetowych na głowy. Nikt paroma grajkami przejmował się będzie. Do piekła nimi. Niech sobie pykają kulkami Putlera jak szukają rozrywki.
  • avatar
   nevermind
   6
   Rozumiem, że to pewnie zwykli obywatele którzy nawet nie interesują się polityką ale w takiej sprawie trzeba sięgać po wszelkie środki które mogą przynieść pozytywny oddźwięk jak chociażby wkurzenie zwykłych ludzi poprzez odcinanie ich od kolejnych rzeczy/usług itp. i tym samym zwrócenie uwagi na to co robi władza ich kraju, bo bunt wewnątrz Rosji także może zakończyć ataki na Ukrainę.
   • avatar
    kris_the_tank
    6
    Zasada jest prosta - jeśli uwzględniasz ruskich i ich pionki takie jak białoruś w jakimkolwiek swoim produkcie - znaczy, że ich wspierasz. Wykreślenie ich z absolutnie każdej dziedziny życia jest prawidłowym działaniem. Niech wiedzą, że przestali się liczyć dla świata. Zresztą - zakręcono im kurek z zachodnią technologią, zaczną im padać komputery i już nowych nie kupią, więc po co właściwie rosja w takiej fifie czy nhl?
    • avatar
     studionti
     1
     Rosja stała się niemodna. Dla mnie jest bardziej nieobliczalna niż Korea Północna.
     • avatar
      bankaigoku
      0
      Producent usuwa treść z zakupionej gry przez względy polityczne, a niektórzy się jeszcze cieszą. Rozumiem zmienić politykę dystrybucji całego tytułu, ale takie coś? Tym bardziej, jak się spojrzy kto gra w tych klubach. Z Battlefielda 4 też usunęlibyście frakcję rosyjską?

      Ponadto jestem zdania, że na najniższym poziomie, totalne izolowanie doprowadzi do jeszcze większego odcięcia od rzeczywistości, a w rezultacie mocniejszej wiary tamtejszej społeczności w ichniejszy rząd. Skutek będzie przeciwny do zamierzonego. Natomiast jednocześnie dochodzi do całkowitej nienawiści na tle narodowościowym. Na przykład, ktoś pracował na jachcie parę lat u Rosjanina, a teraz nagle chciał go zatopić w ramach zemsty. Albo ludzie którzy wyjechali z Rosji na zachód, teraz są traktowani jak podludzie przez niektórych. Opamiętajcie się, bo nie każdy z nich wykonuje rozkazy Moskwy, co zresztą pokazują nawet ich żołnierze, gdzie wielu z nich wysłano na front bez wyszkolenia wojskowego w młodym wieku (co potwierdził Borys Kremenecki, attaché wojskowy w ambasadzie Ukrainy w Waszyngtonie). A przypomnę, że tam jest służba obowiązkowa, więc wiadomo kto ma krew na rękach, wysyłając ich tam. Oczywiście nie wszyscy są tacy sami, ale tak samo jest ze zwykłymi cywilami.
      • avatar
       saha8
       -14
       Zastanawiam się czy nie dochodzimy już do granic pewnego absurdu. Wiem że wszyscy chcą się wykazać i banować i usuwanie z nowych gier bym rozumiał ale z istniejących to jednak lekka przesada.
       • avatar
        Maryja
        0
        Dam naprawdę 1000 dolarów jak ktoś usunie Putina. Piszę poważnie. 1000 dolarów
        • avatar
         Michał Starzyk
         0
         Nareszcie. Powinni to zrobić dawno temu.
         Jak by ktoś nie wiedział to UE wyjęła z pod sankcji dwa największe ruskie banki.
         To tak jak by nałożyć sankcje na polskie banki z pominięciem PKO BP i SA.