• benchmark.pl
  • Gry
  • Ekskluzywność Metal Gear Solid 4 dla Playstation 3 realnie zagrożona
Gry

Ekskluzywność Metal Gear Solid 4 dla Playstation 3 realnie zagrożona

przeczytasz w 1 min.

Jak bumerang powraca sprawa ewentualnego przeniesienia najnowszej części przygód Solid Snake’a na konsole Microsoftu. Otóż jedna z japońskich firm zajmująca się analizą rynku – MorningStar opublikowała raport z tegorocznych targów Tokyo Game Show, w którym zacytowana jest wypowiedź jednego z przedstawicieli Konami stwierdzającego, że jego firma szuka sposobu przeniesienia gry Metal Gear Solid 4 na konsole Microsoftu.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że już w lipcu zaraz po ogłoszeniu przez Square Enix wiadomości o produkcji gry Final Fantasy XIII dla Xbox’a 360 pojawiły się pierwsze pogłoski o mocnym nacisku ze strony giganta z Redmond na przejęcie jednego z bastionów Playstation jakim bez wątpienia jest seria Metal Gear Solid. Informacje te potraktowano wówczas jako spekulacje. Tym bardziej, że w sprawie wypowiedział się sam Hideo Kojima, który dał jasno do zrozumienia, że konsola Microsoftu nie jest w stanie przyjąć tego tytułu z uwagi na jej ograniczenia sprzętowe (czytaj – brak napędu Blu-ray). 

Teraz temat MGS4 i X360 znów powraca na afisz. Tylko czy tym razem, w świetle choćby informacji o Tekken’ie 6 na konsole MS, możemy traktować całą sprawę jako pogłoskę?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!