Aplikacje mobilne

Elon Musk jednak nie obrazi się na Apple

przeczytasz w 2 min.

Nowy właściciel Twittera, Elon Musk, nie musi obawiać się usunięcia aplikacji ze sklepu Apple App Store. Choć jeszcze kilka dni temu narracja wyglądała inaczej, to Musk po rozmowach z Timem Cookiem doszedł do porozumienia.

Przepychanki Twittera z Apple trwały już jakiś czas

Przejęcie Twittera przez Elona Muska mogło nie spodobać się nie tylko wielu pracownikom, ale też zewnętrznym firmom (również współpracującym z Twitterem). Napięcia na linii Twitter - Apple trwały już kilka tygodni i w dużej mierze wynikały z tego, iż sam Musk krytykował firmę Tima Cooka za pobieranie dodatkowych opłat przez App Store.

Oliwy do ognia dolał Phil Schiller (szef Apple App Store), który usunął swoje konto na Twitterze, a w międzyczasie Tim Cook sugerował, że „poluzowanie wytycznych dla moderacji na Twitterze to zły pomysł”.

W końcu do Elona dotarła informacja, jakoby Apple zamierzało zablokować Twittera

Jeszcze pod koniec listopada Musk poinformował, że Apple prawdopodobnie planowało usunąć aplikację Twittera z App Store. Oczywiście źródeł tych doniesień nie podano, podobnie zresztą jak powodów takich zamiarów.

Zablokowanie dostępu do Twittera użytkownikom iPhone’ów (przez brak dedykowanej aplikacji) mogłoby drastycznie wpłynąć popularność tej platformy społecznościowej. Jasne, że wciąż istniałaby opcja logowania się przez przeglądarkę lub używania zewnętrznych klientów Twittera (np. Tweetbot), ale brak oficjalnej apki byłby z pewnością odczuwalny.

Panowie Musk i Cook wyjaśnili sobie wszystkie niejasności

Zakończenie sporu pomiędzy Twitterem i Apple nastąpiło szybciej, niż można się było spodziewać. Dość zaskakujące okazało się być też samo zakończenie - wolne od jakichkolwiek pozwów, blokad aplikacji etc.

Elon Musk, w towarzystwie Tima Cooka - w samej siedzibie Apple - przeprowadził rozmowę na temat wszystkich niejasności, jakie pomiędzy firmami zdążyły się namnożyć w ostatnim czasie. Jak twierdzi właściciel Twittera, obaj mężczyźni doszli do porozumienia, a „Apple nigdy nie zamierzało usuwać Twittera z AppStore”.

Jeśli poza wyjaśnieniami na rozmowie doszło do dodatkowych ustaleń związanych z dalszą współpracą obu firm - dowiemy się o nich najprawdopodobniej w najbliższym czasie.

Źródło: TheVerge

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  3
  pewnie nawiążą współpracę, ale zamiast czegoś genialnego spodziewam się intensywniejszego dojenia konsumentów
  • avatar
   pawluto
   2
   Oby nigdy nie nawiązali wspólpracy...To dwie firmy idące innym planem biznesowym...
   • avatar
    kola01
    -1
    A kogo obchodzi jakiś Elon Musk. Tym bardziej gdzieś mamy na kogo się obraża.
    • avatar
     Erikson83
     -1
     Muflon