• benchmark.pl
 • Gry
 • CI Games przypomina o Enemy Front - strzelance z akcją w czasie II wojny światowej
Gry

CI Games przypomina o Enemy Front - strzelance z akcją w czasie II wojny światowej

przeczytasz w 1 min.

Gra napędzana będzie silnikiem CryEngine 3, a twórcy zapewniają, że gracze dostaną tutaj bardzo dobrze wyglądający produkt.

Enemy Front gra

Z racji tego, że CI Games pracuje obecnie nad kilkoma nowymi grami wspominamy o tym studio dość często. Wydaje się jednak, że najmniejszą uwagę skupia na sobie Enemy Front, a być może jest to spory błąd.

Będzie to produkcja typu FPS, której akcja osadzona zostanie w czasach II wojny światowej. Trudno nie zgodzić się z tym, że twórcy odchodzą ostatnio od tej tematyki na rzecz konfliktów rozgrywających się w czasach współczesnych, co nie podoba się wszystkim graczom. W Enemy Front akcja toczyć ma się jednak na przestrzeni kilku lat II wojny światowej, a podczas kolejnych misji odwiedzić trzeba będzie wiele znanych z historii tego konfliktu miast, m.in. Warszawę.

Gra napędzana będzie silnikiem CryEngine 3, a twórcy zapewniają, że gracze dostaną tutaj bardzo dobrze wyglądający produkt, w którym w oczy rzucać ma się m.in. duża skala zniszczeń otoczenia bohatera. Bawić będzie można się w trybie kampanii, a także kooperacji i multi. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych, to warto dodać, że jego długość wynosić ma około 12 godzin.

Swojego czasu pojawiały się już nawet materiały wideo z wczesnej wersji gry. Twórcy musieli być z niej jednak niezadowoleni, ponieważ na początku roku dość znacznie opóźnili premierę gry i postanowili znacznie ją poprawić. Obecnie nie pojawia się wiele materiałów, ale warto rzucić okiem na kilka nowych obrazków.

Enemy Front zadebiutować ma wiosną przyszłego roku. Gra dostępna będzie w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: vg247, dsogaming

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  24
  Nareszcie coś innego, bo już bierze na wymioty na widok kolejnej odsłony, w której amerykański 'patriota' pacyfikuje brodaczy w turbanach. Pacyfikowanie sąsiadów zza Odry nigdy się nie nudzi.
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Szczerze brakuje mi gier utrzymanych w klimacie II Wojny Światowej i nie dlatego, że był to piękny okres dla ludzkości, ale że przy grach typu COD2 zwyczajnie dobrze spędzało się czas i miło je się wspomina.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Teraz tylko ta nowoczesność, aż do porzygu, dobrze zobaczyć coś... na co chce się patrzyć :)
    • avatar
     2
     W coś się kiedyś grało (MoH czy CoD), ale człowiek chęci nabiera by ponownie przenieść się w ten okres czasowy i ubić kilku okupantów.
     • avatar
      Marked
      1
      Dobrze,że wracają klimaty II wojny.Też mam już dość tych nowoczesnych odsłon CoD,MoH czy BFa.
      • avatar
       Dragonik
       1
       Bardzo fajnie że jest znowu temat II WŚ, dla mnie koronę w tej dziedzinie ma Brothers in Arms.
       • avatar
        wdowa94
        1
        OTO WIELKI POWRÓT WOJENNYCH FPSÓW!

        Nareszcie jest gra typu FPS, która z samych screenów i kilku kluczowych wyrazów wywołała u mnie tak skrajny entuzjazm!
        Screeny jużwygladają ciekawie, a mam nadzieję, że II wojna światowa jest nie tylko z modeli i mechaniki, a będzie troszkę realizmu z tamtych miltarnych czasów.
        • avatar
         -AKATSUKI-
         0
         Kaszanka bo to od CI ale klimat moj.
         • avatar
          maker
          0
          Niestety City Interactive raczej nie zachwyca swoimi produkcjami...
          • avatar
           dziks
           0
           na fali jest WoT, więc może tendencja z BF i CoD się odwróci i wyjdzie parę dobrych tytułów w klimacie II wojny. Liczę na to.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Zgodzę się z przedmówcami, amerykańskie współczesne wojenki nie każdemu przypadają do gustów. W końcu nie każdy uważa, że amerykanie włażą wszędzie żeby na serio szerzyć demokrację... Za II wojny sprawa była bardziej jasna. Niemcy byli tymi złymi(tak wiem, ruscy nie lepsi). Eh, powinno wychodzić więcej Polskich gier o II wojnie. Sama kampania wrześniowa to milion pomysłów na gry. Zapowiedziana lokacja Warszawy oczywiście też cieszy. Gra na pewno będzie warta mojego zainteresowania.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Ja tam osobiście wolę strzela do nazistów niż nimi grac. Poza tym fajnie ze robią grę o II wojnie światowej bez tzw. ulepszaczy tzn. widzenia przez ściany noktowizorów i innych cudów na kiju.