Technologie i Firma

Epson Moverio BT-30C - okulary rzeczywistości rozszerzonej w ulepszonej wersji

przeczytasz w 1 min.

Okulary rzeczywistości rozszerzonej Epson Moverio BT-30C to ubieralny ekran wykorzystujący moc i łączność smartfona.

Epson to jeden z niewielu producentów, którzy wciąż wierzą w potencjał gadżetu, jakim są okulary rzeczywistości rozszerzonej. Od lat rozwija tę koncepcję, wypuszczając na rynek kolejne przeznaczone dla sektora biznesowego modele spod znaku Moverio. Najnowszy z nich – BT-30C – przynosi istotną zmianę.

Do tej pory okulary Epsona podłączało się do specjalnego kontrolera. Model Moverio BT-30C łączy się natomiast z (praktycznie) dowolnym komputerem z systemem Windows lub smartfonem z Androidem, wykorzystując do tego przewód USB-C. 

Epson Moverio BT-30C okulary

Oprócz zwiększonej uniwersalności okulary Epson Moverio BT-30C mają być także wygodniejsze, choć ich waga wciąż wynosi niemal 100 gramów. Można narzekać na niezbyt szerokie, bo 23-stopniowe pole widzenia, ale dzięki wyświetlaczowi OLED obraz jest jasny i ostry, a całość działa naprawdę dobrze (jak twierdzą ci, którzy mieli już okazję sprawdzić ten gadżet w praktyce).

Epson przekonuje, że jego nowego okulary to atrakcyjna opcja dla osób, które chciałyby mieć lub potrzebują przenośnego, prywatnego ekranu, z którego skorzystają bez konieczności angażowania rąk. – „Moverio BTC-30C to wprowadzenie na rynek niedrogiego, wysokiej jakości i wygodnego rozwiązania ubieralnego, które wykorzystuje treści, łączność i moc smartfona” – podsumowuje producent.

Rynkowy debiut gadżetu został zaplanowany na tegoroczny czerwiec. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi zaś 499 dolarów. 

Źródło: Engadget, The Verge. Foto: Epson

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    drfrank3nstein
    0
    Skoro to OLED a nie rzutnik, i nie ma nawet komputera pokładowego, to po co po bokach są te pudła co wyglądają jak te w okularach z rzutnikami?