Karty graficzne

EVGA: alternatywne chłodzenia dla karty GeForce GTX Titan X

przeczytasz w 1 min.

Nowe chłodzenia pozwolą uzyskać niższe temperatury i wyższą kulturę pracy - jedno z nich to konstrukcja powietrzna, a drugie blok wodny Full Cover.

EVGA ACX 2.0+ - chłodzenie dla karty graficznej
Karta graficzna GeForce GTX Titan X z chłodzeniem ACX 2.0+

W ofercie firmy EVGA pojawiły się alternatywne chłodzenia dla karty graficznej GeForce GTX Titan X – jedno z nich zalicza się do konstrukcji powietrznych, a drugie to blok wodny typu Full Cover.

Pierwszy zestaw to dobrze nam znane chłodzenie ACX 2.0+, które jest stosowane też w innych kartach amerykańskiego producenta. Konstrukcja ta wykorzystuje dwa masywne radiatory połączone pięcioma ciepłowodami oraz dwa duże wentylatory o wysokim przepływie powietrza.

W zestawie znalazła się też płytka odprowadzająca ciepło z kości pamięci i sekcji zasilania, a także płytka backplate montowana na rewersie laminatu.

EVGA ACX 2.0+ - chłodzenie dla karty graficznej

Chłodzenie oferuje lepszą wydajność i niższy poziom generowanego hałasu, aczkolwiek producent nie pochwalił się dokładną różnicą względem referencyjnego coolera.

EVGA EK Water Blocks - blok wodny dla karty graficznej

Blok wodny pochodzi od firmy EK Water Blocks, ale jego wzornictwo zostało dopasowane do firmy EVGA. Konstrukcja ta zalicza się do konstrukcji typu Full Cover, a więc ma za zadanie chłodzić wszystkie mocno nagrzewające się elementy karty graficznej – procesor, pamięci i sekcję zasilania.

EVGA EK Water Blocks - blok wodny dla karty graficznej
Karta graficzna GeForce GTX Titan X z zamontowanym blokiem wodnym

Chłodzenie ACX 2.0+ kosztuje 70 dolarów, natomiast blok wodny 180 dolarów. Do tego trzeba doliczyć cenę akceleratora – ta wynosi 999 dolarów.

Źródło: EVGA

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gural23
  2
  Czytając pierwsze linijki tekstu wydawało mi się że wiatraczki się ruszają ;)
  • avatar
   Szymon331
   -3
   Hm, no właśnie. Skoro nie ma testów to owe chłodzenie powietrzne wcale nie musi być lepsze niż oryginał. Może być wręcz gorsze lub głośniejsze. Wielki błąd że nie ma tych danych bo po co to kupować w takim razie?

   Blok wodny to już inna kwestia bo to da się modyfikować parametrami własnego zestawu LC.