Karty graficzne

EVGA pozwala podłączać monitory do USB

przeczytasz w 0 min.

DisplayLink to firma od lat produkująca specjalne adaptery, który po podłączeniu do portu USB zamieniają się w dodatkowe wyjście z karty graficznej (D-Sub lub DVI). Producentowi płyt głównych i kart graficznych, koncernowi EVGA, pomysł na tyle się spodobał, że postanowił przygotować własny adapter, pozwalający podłączyć dodatkowe monitory DVI do komputera stacjonarnego lub notebooka za pośrednictwem portu USB.

Nazwa oferowanego przez EVGA urządzenia to UV Plus. Na początek planowane są modele UV-12 oraz UV-16. Ten pierwszy wspiera rozdzielczości od 640x480 do 1440x1050 włącznie, natomiast UV-16 jest zgodny również z 1600x1200 i 1680x1050.


Oba adaptery zasilane będą za pośrednictwem portu USB, obejdzie się więc bez dodatkowych kabli i zasilaczy. Co więcej, do komputera będzie można podłączyć więcej niż jeden adapter UV Plus, dzięki czemu powiększy się liczba dostępnych wyjść DVI. Pewnym problemem jest brak 64-bitowych sterowników dla Windows, choć prawdopodobnie pojawią się one jakiś czas po premierze urządzenia.

Premiera adapterów EVGA UV Plus już wkrótce, natomiast cena ma wynieść około 100 dolarów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login