Foto

Eyefi Mobi Pro - bezprzewodowy transfer zdjęć RAW z karty SD

przeczytasz w 1 min.

Nośnik SDHC dostępny jest w pojemności 32 GB

Eyefi Mobi Pro

Eyefi to producent, którego należy uznać za ojca technologii bezprzewodowych kart pamięci. Jego najnowszym dziełem jest nośnik SDHC Mobi Pro o pojemności 32 GB, który wyposażono w funkcję przesyłania bezprzewodowego zdjęć wykonanych w formacie RAW.

Wydawałoby się, że to nic szczególnego, a jednak. Dotychczasowe modele kart Eyefi pozwalały jedynie na przesyłanie zdjęć zapisanych jako standardowe JPEGi. Owszem, można było wykonywać pary RAW+JPEG, ale ten pierwszy był niewidoczny dla oprogramowania przesyłowego. Eyefi Mobi Pro dodaje tryb przesyłania zdjęć RAW i JPEG, a także poprawione narzędzia do sortowania zdjęć.

Przypomnijmy jak działa taka karta Wi-Fi. Jest ona niezależna od modułu Wi-Fi w aparacie, więc jeśli nasza cyfrówka wspiera te karty (odpowiednia pozycja powinna być widoczna w menu), to możemy zafundować sobie Wi-Fi nawet gdy nie mamy wbudowanego modułu, ani dodatkowego akcesorium zewnętrznego. Moduł Wi-Fi w karcie może działać w trybie hot-spotu, albo bezpośrednio łączyć się z punktem dostępowym.

Eyefi Mobi Pro pudełko

Wraz z kartą Eyefi Mobi Pro SDHC 32 GB, nabywca otrzymuje dostęp na 1 rok do usługi Eyefi Cloud. Cena karty o pojemności 32 GB wynosi 100 dolarów.

Źródło: Eye Fi

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Udało im się zmieścić tam jeszcze moduł Wi-Fi, dla mnie super, ciekawe jak z szybkościami transferu.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Takie karty to bardzo fajna rzecz , lecz jest tylko przydatna dla osób które szczególnie potrzebują dużo pamięci i innych fajnych opcji.
   • avatar
    riddyk
    0
    Te karty mają zastosowanie wtedy kiedy chcesz oceniać/sprawdzić zdjęcie od razu, np. w czasie sesji zdjęciowej w studio lub podczas fotoreportażu na żywo gdzie kolega siedzi przy komputerze i od razu wrzuca je w internet. Tak czy siak pomimo że transfery są jak w zabawce, nadaje się to dla profesjonalistów w wyspecjalizowanych dziedzinach.