Aplikacje mobilne

Facebook i Messenger już nie dla Windows Phone 8 / 8.1 (i nie tylko)

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Messenger i Facebook dla Windopws Phone nie działa. Producent zrezygnuje ze wsparcia dla starszych systemów Windows Phone 8 / 8.1.

Największym problemem mobilnego Windows od zawsze były aplikacje, a właściwie ich brak. Użytkownicy często nie mogli cieszyć się oprogramowaniem, które z powodzeniem sprawdzało się na Google Android czy Apple iOS. Aplikacji Facebook i Messenger wprawdzie nie zabrakło, ale właśnie się to zmienia.

Messenger i Facebook dla Windows Phone nie działa?

Facebook podjął decyzję o zakończeniu wsparcia dla starszego oprogramowania. Tym samym obydwie wymienione wyżej aplikacje żegnają się z Windows Phone 8 i 8.1. Przez pewien czas mogą jeszcze działać, ale z problemami, a więc korzystanie z nich i tak mija się z celem.

„Jednym ze sposobów na dalsze udoskonalanie jest ciągłe wprowadzanie nowych funkcji, takich jak połączenia głosowe i wideo, gry czy boty w aplikacji Messenger. Korzystanie ze starszych wersji aplikacji oznaczałoby, że doświadczenia nie będę dla użytkownika wystarczająco pozytywne - wybrane funkcje nie działałyby dobrze lub w ogóle by się nie uruchamiały.”

Nie jest jednak tak, że wzięto na cel jedynie system od Microsoft, chociaż tu zmiany mogą być najbardziej odczuwalne. Z aplikacjami Facebook i Messenger pożegnać muszą się też korzystający z Androida 2.1 i 2.2 oraz użytkownicy iOS w wersjach sprzed 2011 roku. Wydaje się jednak, że znalezienie takowych nie będzie łatwe.

Źródło: Applygist, tech.firstpost

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  Dotknęło to Lumię 630 siostry, nadal bardzo fajny telefon, który działa pewnie płynniej niż większość androidowych średniaków a na pewno lepiej niż mój poprzeni SGS2 i kosztował lata temu 350zł nowy. Ale nie ma to jak troska o użytkowników, najbezpieczniej się ich pozbyć.
  12
 • avatar
  walecznygronostaj
  Jaka żenada, mnóstwo telefonów całkiem nowych jest z Windows 8/8.1. Jest niby alternatywa w apce Social ale kto wie czy będzie dalej działać. Rozumiem starszą wersję, ale 8 i 8.1 jest w dalszym ciągu wspierana przez MS. Całkowicie bez porównania z Androidem 2.2, który ma sto lat.
  9
 • avatar
  Pingusiowaty
  Tytuł sugerujący wpis o windowsie, a na końcu dopisane, że tak w sumie to i ze starego androida i iosa znikną te aplikacje... wiec raczej artykuł jest o tym że FB i Messenger już nie dla starych systemów mobilnych, a nie tylko dla starego mobilnego windowsa.
  5
 • avatar
  taki jeden
  Ale chyba można aktualizować do W10 Lumie.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Walenie najbardziej zaufanych użytkowników przez M$ w kakao - Odcinek 54
  -4