Aplikacje mobilne

Facebook i Messenger już nie dla Windows Phone 8 / 8.1 (i nie tylko)

przeczytasz w 1 min.

Messenger i Facebook dla Windopws Phone nie działa. Producent zrezygnuje ze wsparcia dla starszych systemów Windows Phone 8 / 8.1.

Największym problemem mobilnego Windows od zawsze były aplikacje, a właściwie ich brak. Użytkownicy często nie mogli cieszyć się oprogramowaniem, które z powodzeniem sprawdzało się na Google Android czy Apple iOS. Aplikacji Facebook i Messenger wprawdzie nie zabrakło, ale właśnie się to zmienia.

Messenger i Facebook dla Windows Phone nie działa?

Facebook podjął decyzję o zakończeniu wsparcia dla starszego oprogramowania. Tym samym obydwie wymienione wyżej aplikacje żegnają się z Windows Phone 8 i 8.1. Przez pewien czas mogą jeszcze działać, ale z problemami, a więc korzystanie z nich i tak mija się z celem.

„Jednym ze sposobów na dalsze udoskonalanie jest ciągłe wprowadzanie nowych funkcji, takich jak połączenia głosowe i wideo, gry czy boty w aplikacji Messenger. Korzystanie ze starszych wersji aplikacji oznaczałoby, że doświadczenia nie będę dla użytkownika wystarczająco pozytywne - wybrane funkcje nie działałyby dobrze lub w ogóle by się nie uruchamiały.”

Nie jest jednak tak, że wzięto na cel jedynie system od Microsoft, chociaż tu zmiany mogą być najbardziej odczuwalne. Z aplikacjami Facebook i Messenger pożegnać muszą się też korzystający z Androida 2.1 i 2.2 oraz użytkownicy iOS w wersjach sprzed 2011 roku. Wydaje się jednak, że znalezienie takowych nie będzie łatwe.

Źródło: Applygist, tech.firstpost

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  12
  Dotknęło to Lumię 630 siostry, nadal bardzo fajny telefon, który działa pewnie płynniej niż większość androidowych średniaków a na pewno lepiej niż mój poprzeni SGS2 i kosztował lata temu 350zł nowy. Ale nie ma to jak troska o użytkowników, najbezpieczniej się ich pozbyć.
  • avatar
   walecznygronostaj
   9
   Jaka żenada, mnóstwo telefonów całkiem nowych jest z Windows 8/8.1. Jest niby alternatywa w apce Social ale kto wie czy będzie dalej działać. Rozumiem starszą wersję, ale 8 i 8.1 jest w dalszym ciągu wspierana przez MS. Całkowicie bez porównania z Androidem 2.2, który ma sto lat.
   • avatar
    Pingusiowaty
    5
    Tytuł sugerujący wpis o windowsie, a na końcu dopisane, że tak w sumie to i ze starego androida i iosa znikną te aplikacje... wiec raczej artykuł jest o tym że FB i Messenger już nie dla starych systemów mobilnych, a nie tylko dla starego mobilnego windowsa.
    • avatar
     taki jeden
     1
     Ale chyba można aktualizować do W10 Lumie.
     • avatar
      Konto usunięte
      -4
      Walenie najbardziej zaufanych użytkowników przez M$ w kakao - Odcinek 54