Ciekawostki

Facebook ma powód do świętowania. Liczba użytkowników szokuje

przeczytasz w 1 min.

Liczba aktywnych użytkowników Facebooka przekroczyła właśnie 2 miliardy. Meta bije rekordy popularności w kontekście swojego serwisu społecznościowego bez względu na to, że korporacja ciągle redukuje koszty.

Facebook z pokaźną liczbą 2 miliardów użytkowników

Meta już w swojej historii miała okazję do świętowania przekroczenia 2 miliardów aktywnych użytkowników dziennych. Było to jednak w przypadku komunikatora internetowego WhatsApp, który nieustannie jest jednym z najpopularniejszych wyborów w sklepie Google Play oraz Apple AppStore.

Tym razem jednak osiągnięcie liczby 2 miliardów użytkowników dotyczy Facebooka. Serwis rozwijany od niemal 20 lat pochwalił się tak imponującym wynikiem jednocześnie ogłaszając przychody za ostatni kwartał ubiegłego roku.

Meta 2 miliardy użytkowników

Meta oszczędza, ale i tak zarabia krocie na reklamach

Reklamy na Facebooku są kluczowym źródłem przychodów Mety. Nie dziwi zatem fakt, że mimo ciągłych cięć kosztów, firma spełnia oczekiwania inwestorów i zarabia więcej niż oczekiwano. W samym Q4 2022, przychody w wysokości 32,2 miliarda dolarów okazały się być lepsze od estymowanych, choć w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku - były niższe o ok. 4%.

Zuckerberg utrzymuje, że wydajność korporacji jest jednym z głównych aspektów, na którym zamierza się skupić w najbliższym czasie, a więc należy spodziewać się kolejnych redukcji kosztów.

14 miliardów dolarów straty w 2022 roku

Gigantyczne zarobki z reklam na Facebooku i przychody z innych źródeł Mety pozwalają przedsiębiorstwu inwestować w nowe technologie. Jedną z nich jest VR/AR i metawers, za który odpowiada Reality Labs.

Twórca Facebooka pokłada spore nadzieje w projekcie, który natomiast przynosi pokaźne straty. W samym 2022 roku stratę Reality Labs oszacowano na niemal 14 miliardów dolarów amerykańskich, a w 2023 roku będzie ona jeszcze większa. Nie przeszkadza to jednak Zuckerbergowi oraz Susan Li (dyrektor finansowy Mety) w deklarowaniu, że firma nadal zamierza inwestować w ten obszar z uwagi na „znaczące długoterminowe możliwości”.

Źródło: Meta, engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  2
  Niema to jak napędzanie sztucznego fejmu, to ciekawe bo coraz częściej słyszę po znajomych że albo kasują konta albo dość mocno ograniczają korzystanie z fb.
  • avatar
   vacotivus
   1
   "Redukcja kosztów" czyt. ludzie polecą na bruk, bo wykresy dla shareholderów muszą się zgadzać.
   • avatar
    FranzMauser
    0
    No cóż 2 miliardy bezużytecznych zlepków komórek.