Internet

Facebook chce zdobyć kolejny miliard użytkowników - otwiera biuro w Afryce

przeczytasz w 1 min.

Czy na Czarnym Lądzie ludzie czekają właśnie na Facebooka?

Facebook WP

Facebook ma obecnie 1,44 miliarda użytkowników, którzy logują się co najmniej raz w miesiącu. Sporo, ale ekipa Marka Zuckerberga ma ochotę na więcej. Dlatego też na przedmieściach Johannesburga stanie pierwsze biuro Facebooka w Afryce.

Obecnie z Facebooka korzysta zaledwie około 120 milionów Afrykanów. Według właścicieli tego portalu jest tak dlatego, że na kontynencie usługi tego typu nie są rozpowszechnione, a poza tym istnieją spore ograniczenia techniczne. Aby pozyskać dodatkowych użytkowników Facebook chce więc wykorzystać swoje dwie najnowsze bronie.

O czym mowa? Po pierwsze, Internet.org – to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy wybranych krajów Afryki mogą korzystać z podstawowych usług internetowych bez dodatkowych kosztów. Po drugie zaś, Facebook Lite – uruchomiona niedawno „odchudzona” wersja facebookowej aplikacji mobilnej.

„To jedno z miejsc, w których czeka na nas kolejny miliard użytkowników. To mogłaby być ogromna stracona szansa. Afryka ma znaczenie” – skomentowała wiceprezes Facebooka na terytorium Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Nicola Mendelsohn.

Źródło: SlashGear

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  radzab7
  21
  Co robią twoi znajomi?
  Jeden pasie kozę, drugi idzie już drugi dzień do studni, a trzeci leży w szpitalu na jednym łóżku z trzema kolegami, a ty zamiast poszukać czegoś do jedzenia lajukesz posty...
  Tego trzeba Afryce?
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   Kasa, kasa, kasa.
   • avatar
    goran
    9
    Studnie by jakieś wykopali , a nie jakieś kretyństwa.
    • avatar
     Fiona
     4
     Skąd Wy macie zioło ???
     Normalnie po wagonie dopalaczy takich jazd by nie było...

     Sami się szpiegujecie, sami umieszczacie swoje dane gdzie popadnie, sami robicie słodkie foci każdej kupy (pardon) z Waszego życia i foch, że ktoś to zbiera....

     A FB jak każda firma to nie matka Teresa, ma zarabiać pieniądze nawet z handlu organami dzieci jeśli by to przynosiło odpowiednie zyski i nie szkodziło firmie.
     Bo zarabianie to powód dla którego się zakłada firmę...

     Nie chcecie być tak aktywnie szpiegowani, myślcie co robicie i co kupujecie....
     Szpiegowani będziemy zawsze, ale jeśli będziecie używać mózgu - takie coś na zakończeniu szyi nie będzie to tak banalnie proste...
     • avatar
      wdowa94
      3
      Hahahahahahahahaha- To tak jakby otworzyć ekskluzywną restaurację w środku biednej wsi gdzie wszyscy chodzą głodni...
      • avatar
       Dragonik
       2
       CZemu nikt tego facebooka nie rozpieprzy?
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Nigdy nie rozumialem posiadania konta na tego typu portalach facebook, nasza-klasa itp sa zupelnie mi obce... co innego wykop czy reddit. Nie wiem moze to moja uprzedzenie/fobia ale podawanie (tak jak wiekszosc to robi) prawdziwego imienia adresu czasem nr telefonu i adresu pracy jest moim skromnym zdaniem DEBILNE...
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         "Genialne". Miliard odbiorców reklam, za które reklamodawcy zapłacą. Tylko czy aby na pewno będą zainteresowani płaceniem za reklamy wyświetlane ludziom, których i tak nie stać na reklamowane produkty?