• benchmark.pl
 • Gry
 • Mapa w Far Cry 4 porównywalna do tej z Far Cry 3, ale zajęć będzie więcej
Gry

Mapa w Far Cry 4 porównywalna do tej z Far Cry 3, ale zajęć będzie więcej

przeczytasz w 2 min.

Naprawdę ciekawych informacji dostarczył nam wywiad, jakiego udzielił ostatnio Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny Far Cry 4.

 Far Cry 4 gra

Mówi się, że rozmiar ma duże znaczenie. Powiedzeniu temu nie dają jednak wiary wszyscy, a już z pewnością nie Ubisoft, co potwierdzać zdają się najnowsze informacje dotyczące Far Cry 4, a więc kolejnej gorączkowo wyczekiwanej produkcji francuskiego giganta.

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się na temat wspomnianej gry całkiem sporo. Mimo tego kilku naprawdę ciekawych informacji dostarczył nam wywiad, jakiego udzielił ostatnio Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny Far Cry 4.

Nawiązując do wstępu śpieszymy przekazać Wam, iż rozmiar mapy ma być tutaj bardzo porównywalny do tego, co widzieliśmy w poprzedniej odsłonie serii. Dlaczego nie zdecydowano się powiększyć dostępnego dla graczy obszaru? Wynika to z tego, iż tym razem zwiedzać będziemy górzyste tereny i dlatego też mapa sprawiać ma wrażenie "gęstszej".

Dodatkowym smaczkiem mają być tutaj również schodzące co jakiś czas lawiny. Co jeszcze ciekawsze, w najwyższych partiach gór bohater korzystać będzie musiał z butli tlenowych w celu zapobieżenia szkodliwym efektom rozrzedzonego powietrza.

Z racji zmiany miejsca akcji nie należy spodziewać się rekinów, ale w zamian za to pojawić mają się inne groźne ryby, a także natarczywe ponoć miodożery (Ratele). Już wcześniej wiele powiedziano z kolei o słoniach, które będą nawet środkiem lokomocji.

Far Cry 4 gra mapa

Część filmików rozdzielających kolejne fragmenty właściwej rozgrywki ma być interaktywna, ale na ekranie nie będą wyświetlały się podpowiedzi. W trakcie starć można będzie z kolei wrzucać granaty do pojazdów. Jeśli gracz wykaże się dobrą celnością będzie mógł zrobić to również samemu prowadzać samochód.

Pojawić ma się kilka zakończeń, ale nie będą one przedstawione tak prosto jak w Far Cry 3. Zabraknie za to trybu kooperacji z funkcją splitscreen. Nie zdecydowano natomiast jeszcze, czy zaimplementowany zostanie w grze tryb ekstremalny dla najbardziej wymagających graczy.


Prawda, że brzmi ciekawie? Premiera Far Cry 4 odbędzie się w listopadzie. Gra ma być dostępna na PC, a także konsolach PlayStation 4Xbox One oraz PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: dsogaming, gamersbook, youtube

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Mam nadzieje że będzie można wejść na samą górę i zlecieć na paralotni.
  • avatar
   Faflucy
   5
   W ankiecie zabrakło mi opcji Far Cry był tylko jeden.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    No nawet daje radę :)
    • avatar
     Dragonik
     1
     CZy przypadkiem na E3 ubi nie chwaliło się żę mapa będzie większa?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      grafa pewnie i tak będzie okrojona przez konsole ....
      Módlmy się aby tak nie było.
      Do Watch Dogs ubi wypuścił już update poprawiający grafe ?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekaw jestem jak wymagania bo wygląda nieźle!
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        farkraj saks!!!!!!!!!!!!! lol
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         noi ok ;)
         • avatar
          Varso
          0
          To nie ten sam helikopter co z FC3 ?