Audio

Fatalny początek roku dla Microsoftu

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
15 komentarzy Dyskutuj z nami

A dokładnie: dla oddziału odpowiedzialnego za pierwszą generację odtwarzaczy Zune. Tuż po sylwestrze, gdy na komputerach zmienił się rok 2008 na 2009, na odtwarzaczach Microsoftu również powinna zmienić się data. Tak się jednak nie stało – oprogramowanie miało z tym poważny problem. Rezultat? Urządzenia nie chcą się uruchomić.

Problem dotyczy wyłącznie odtwarzaczy Zune z pierwszej generacji, modeli 30-gigabajtowych. Każdy z nich przestał działać tuż po noworocznym toaście.


Zune (Fot. PC Pro.co.uk)

„Mój Zune był naładowany i leżał obok laptopa. Chcąc go uruchomić usłyszałem jedynie dziwny dźwięk” – pisze jeden z użytkowników na zagranicznym forum. „Spojrzałem na zegarek, była dokładnie 00:01, następnie zobaczyłem pasek ładowania i… to tyle. Odtwarzacz zamroził się. Co jest grane?” – a to przytoczona wypowiedź innego posiadacza Zune’a. „Mój Zune 30 GB zachował się dokładnie tak samo” – pisze kolejny klient.

Microsoft uspokaja użytkowników, twierdząc że wie już o problemie i jego specjaliści właśnie pracują nad rozwiązaniem usterki. Trzeba się zatem uzbroić w cierpliwość.

„Zostaliśmy poinformowani przez klientów o występujących problemach, które dotyczą odtwarzaczy Zune 30 GB z 2006 roku. Nasz zespół już pracuje nad odpowiednim rozwiązaniem i jak tylko będzie gotowe, niezwłocznie udostępnimy wskazówki użytkownikom. Według nas wewnętrzny zegarek Zune’a 30 GB zresetuje się automatycznie już jutro. Do tego czasu powinniście całkowicie rozładować urządzenie. Później należy ponownie naładować sprzęt i poczekać na restart. Wtedy odtwarzacz powinien już działać” – podaje Microsoft.

Źródło: PC Pro.co.uk

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  To chyba problem roku 2000 powrócił :):):)
 • avatar
  mgkiler
  Takie bugi to tylko microsoft potrafi :)
 • avatar
  Konto usunięte
  "Do tego czasu powinniście całkowicie rozładować urządzenie" - szkoda ze urzadenie nie chce dzialac :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Nono jak zwykle Microsoft wiele się napracował nad rozwiązaniem problemu. :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Jaki producent, taki sprzęt ;P
  Rozwiązanie proste: kupujcie odtwarzacze firmy Apple ;) Komputery też ;]
 • avatar
  Konto usunięte
  no kupuj sobie tylko tyle zapłacisz ze nie warto o tym mowic microsoft ma swoje wzloty i upadki. gdyby nie on to bysmy jeszcze jechali w prehisorii no a tak na powaznie to zycze wzystkim szczesliwego nowego roku.
 • avatar
  Konto usunięte
  apple jest do bani poniwaz płacisz za firme a nie to co jest w srodku.
 • avatar
  Konto usunięte
  Bo M$ wydaje swoje oprogramowanie gdy uzna że jest coś "good enaf" a Aple i inni co dbają o swoją markę jak jest "good" :D -pzdr.
 • avatar
  XaRaDaS
  Ciekaw jestem jak będzie za 4 lata, problem pojawi się ponownie bo jest związany z rokiem przestępnym. M$ nie przewidział kalendarza z 366 dniami :)
 • avatar
  Szymon331
  Microsoft zwyczajnie wiedział. w 2009 będzie koniec świata więc i odtwarzacz nie am po co działać dalej ;) A tak szczerze? Zgadzam się łosie. ;)