Internet

FileSonic, Fileserve i inne serwisy zawiesiły lub ograniczyły działalność

przeczytasz w 2 min.

Strach padł na serwisy z plikami

Ostatnie dni przynoszą wiele informacji na temat akcji związanych z SOPA, PIPAACTA. Wszystkie media informują o zbliżającym się terminie podpisania umów międzynarodowych dotyczących ochrony własności intelektualnych i ogólnie pojmowanego piractwa.

Usługa Megaupload została zamknięta, właściciele aresztowani - w związku z takim obrotem spraw serwis FileSonic zawiesił swoją działalność komentując to na swojej głównej stronie słowami: „Wszystkie funkcje udostępniania na FileSonic są wyłączone. Nasze usługi mogą być wykorzystywane jedynie do wysyłania i pobierania plików, które są wgrane przez Was.”.

FileSonic ogranicza działalność

Podobnie uczyniły usługi Fileserve, Filejungle i inne witryny. W większości przypadków wyłączono udostępnianie plików, zmieniono lokalizacje serwerów, zawieszono masę kont za udostępnianie nielegalnych materiałów (dlaczego dopiero teraz?), zablokowano adresy IP, usunięto wiele plików.

Oto lista niektórych portali i usług, które zamknięto, zawieszono lub znacznie ograniczono  ich działalność:

 • Megaupload - zamknięte
 • EnterUpload - zamknięte
 • Fileserve - zatrzymano udostępnianie plików, jedynie użytkownicy mogą pobierać swoje pliki, usunięto wiele nielegalnych plików, zabroniono tworzyć i korzystać z przywilejów kont Premium
 • Filejungle - zatrzymano udostępnianie plików, jedynie użytkownicy mogą pobierać swoje pliki, usunięto wiele nielegalnych plików, zabroniono tworzyć i korzystać z przywilejów kont Premium
 • Uploadstation - zatrzymano udostępnianie plików, jedynie użytkownicy mogą pobierać swoje pliki, usunięto wiele nielegalnych plików, zabroniono tworzyć i korzystać z przywilejów kont Premium Filesonic - zatrzymano udostępnianie plików, jedynie użytkownicy mogą pobierać swoje pliki, zmieniono lokalizację serwera, usunięto wiele nielegalnych plików
 • Filepost - rozpoczęto zawieszenia kont za nielegalne materiały
 • Uploaded - zablokowano dostępu do plików w USA
 • 4shared - usunięto wiele nielegalnych plików

Usługa witryna strona Megaupload zamknięta

Nerwowa atmosfera wpłynęła mobilizująco na właścicieli, którzy do tej pory opieszale podchodzili do sprawy udostępniania i wymiany nielegalnych materiałów.

Czy to aby nie za późno?

Jeśli wiecie o zmianach na innych witrynach oferujących podobne usługi, to piszcie o tym w komentarzach, postaramy się uzupełnić dane w newsie.
 

Więcej o SOPA, PIPA, ACTA i innych działaniach w internecie:

Źródło: mobilism, inf. własna

Komentarze

171
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  31
  Cóż trzeba będzie wrócić do torrentów
  • avatar
   Konto usunięte
   23
   Wojny w imię pokoju, a tak naprawdę wojny o ropę naftową. Regulacje internetu w imię ochrony praw autorskich, a tak naprawdę w imię ochrony wielkich koncernów. Fajne czaszy nastały.
   • avatar
    Konto usunięte
    15
    A najwięcej na tym stracą dostawcy internetu. Wielki powrót do 512-stki :)- do poczty i newsów styknie. Sprzedaz dysków też siądzie (a i tak jest marna).
    • avatar
     m4rcin
     7
     Problemem nie jest dostęp do nielegalnych filmów itp., tylko wszechobecna inwigilacja, pozwalająca w myśl ACTA na totalne szpiegowanie użytkowników pod pretekstem ochrony własności intelektualnej.
     Jak wiadomo "pretekst" to podstawa obecnego świata. Spójrzcie np. na takie hasła jak: walka z terroryzmem, broń biologiczna, broń atomowa, globalne ocieplenie (kiedyś dziura ozonowa) i w końcu w/w ochrona własności intelektualnej.
     • avatar
      Crystal
      4
      Wszyscy musimy się zjednoczyć i powstrzymać Tuska!!!!!!!!!!!!!!!1
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Wie ktoś może od kiedy ta ustawa zacznie obowiązywać jeśli ją 26 podpiszą? tzn chodzi mi konkretnie od kiedy będą mogli ścigać ludzi, tzn czy jak ktoś ściągnie muzykę , gre czy coś innego podlegającego pod przepisy tej ustawy 27 stycznia to za jakiś czas przyjdzie mu za to zapłacić? czy może jest jeszcze jaiś okres przejściowy? ewentualnie czy nie zaczną ścigać też tych co ściągnęli coś wcześniej - tzn przed 26? Ma ktoś z was wiedzę na ten temat?
       nie wiem czy wiecie ale w socjologii wielkie koncerny już od dawna są postrzegane jako znacząca siła rządząca światem, ostatnimi laty do tego grona dołączyły organizacje terrorystyczne. a od dawna grunt dla tych właśnie przygotowywała globalizacja. Co bedzie teraz jak w społeczeństwie zwanym "informacyjmym" odetnie się "pępowinę"? Czy wam też przyszła na myśl książka Orwella, kiedy się dowiedzieliście co sie kroi za naszymi plecami? Ustosunkujcie sie do tych pytań gdyż nie są one retoryczne...... jeszcze nie!
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Lol . A RapidShare nadal smiga :D Ciekawe...
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         mediafire tez nadal dziala (:
         • avatar
          hex3n
          2
          Torrent to najgorsza opcja, do łask wrócą serwery FTP... Można je włączać i wyłączać kiedy się chce. Dobrze też wprowadzić dla użytkowników hasła. najlepiej jednorazowe. Do roku 2K była to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda dzielenia się plikami.
          • avatar
           UnitedTerror
           2
           No zacznie się manipulowanie ludźmi takie masowe kontrolowanie fajnie co nie :D...bogate świnie z ogromnych koncernów rządzą tym światem ACTA to coś znacznie gorszego niż tylko problem z pobieraniem filmów i muzyki . Albo przeciwstawia się wszyscy albo zrobią z nas marionetki i będzie coraz gorzej :>
           • avatar
            Konto usunięte
            2
            Mniej podróbek chińskich ? Te podróbki dosłownie zalewają kraję od paru ładnych lat i nic nie zapowiada żeby przestały.
            • avatar
             benzene
             2
             "Połowa dorosłych aktywna zawodowo" czyli nieróbstwo. Widać, masz zerowe pojęcie o otaczającym nas świecie. Skoro uważasz, że połowa z aktywnych to nieroby a nie skutek socjalizmu to właściwie nie ma o czym z Tobą rozmawiać.
             • avatar
              MasterBarti
              1
              no to teraz czekamy na youtube i inne :/
              • avatar
               raffal81
               1
               Oj w naszym kraju chyba potrzeba rewolucji.

               Brak mozliwosci sciagania filmow,muzyki itp to jest pikus w zwiazku z tym co tak naprawde kryje sie pod tym calym ACTA.
               • avatar
                Spichris
                1
                To teraz tylko czekać aż zaczną karać za przesyłki firmy takie jak UPS czy Poczta Polska - wszak to ich wina iż nie zajrzeli do paczki w której przesyłano kradzione telefony...
                • avatar
                 Konto usunięte
                 1
                 Koniec świata uważam za otwarty !
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  1
                  Chodziło mi oto: http://www.youtube.com/watch?v=7C5jCMgW-O0
                  Hoist the colours.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   1
                   Morgi temu panu już dziękujemy...
                   • avatar
                    Crystal
                    1
                    Międzynarodowa umowa ACTA zamienia amerykański przemysł rozrywkowy w narzędzie dominacji politycznej USA a dostawców internetu w rozszerzenie agencji wywiadowczych USA. Protesty w rodzaju blokowania rządowych stron czy demonstracji na dłuższą metę nie odniosą sukcesu gdyż obejmują zbyt niewielką część społeczeństw, by mogły wywrzeć jakiś większy skutek niż tylko kilkudniową sensację medialną. DLATEGO W OBLICZU GLOBALNEGO ZAGROŻENIA PRAW I WOLNOŚCI OBYWATELSKICH KONIECZNE JEST PODJĘCIE DZIAŁAŃ O CHARAKTERZE GLOBALNYM. Wzywam wszystkich, którym bliskie są wartości wolności - nie tylko w internecie, ale również w życiu realnym - do bojkotu amerykańskiego przemysłu rozrywkowego - filmowego, muzycznego, literackiego - w celu wymuszenia zmian polityki rządu USA, który jest głównym rozgrywającym w tej aferze. Jeśli teraz nie powiemy stanowczego "NIE", jutro może być już za późno a Wielki Brat z Waszyngtonu będzie śmiał się z naszej głupoty. Podaj dalej.
                    • avatar
                     mutissj
                     0
                     i tak pojawią się nowe serwisy
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      ACTA SOPA itp to internet wolny od wyzysku.
                      • avatar
                       Markus2
                       -1
                       Prawda jest taka (niestety) że wielu ludzi zwyczajnie kradnie soft tłumacząc sobie, że przecież w świetle polskiego prawa karalne jest wystawianie a nie pobieranie. Kogo wy oszukujecie! kradzież to kradzież i nic tego nie zmieni. Sęk w tym, że większość ludzi moralność ma głęboko w d...e. Zaraz odezwą się głosy, że korporacje okradają nas bo soft jest za drogi. Nie prawda. Czas się rozejrzeć za inną robotą i nie płakać że "kogo stać na legalne oprogramowanie, filmy i gry". Jeśli dla kogoś jest problemem wydanie 7 zł za film dvd z wypożyczalni i ściąga go lub gierkę pobiera z torrentów albo inaczej bo chce "zaoszczędzić" to coś tu jest nie tak. Nikt nie musi mieć nowości bo kolega ma! Są legalne tańsze edycje wielu programów tylko trzeba poczekać. Ale oczywiście cwaniaki/złodzieje ściągną sobie gierkę jeszcze przed premierą i cieszą miskę. Byle tanio (najlepiej za darmo) bez wysiłku nie ruszając d...y z domu.
                       • avatar
                        Konto usunięte
                        -1
                        Internet stal sie tak wielki, ze trzeba to w minimalny prawny sposob kontrolowac. Nie ma takich mozliwosci, zeby inwigilowac ruch miliardow lacz, bo same koszta zabezpieczen armii ludzi wertujacych tresci przeroslby jakiekolwiek wyobrazenie o deus ex machina.
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         -4
                         A teraz przyznać się miśki bez bicia ile toczących pianę naprawdę przestudiowało to porozumienie?

                         ACTA != SOPA
                         to jest raz;
                         W każdym podpunkcie niemal jest dodane, iż wszystkie działania podejmowane przez strony nie mogą być niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa w danym kraju!
                         to jest dwa;
                         A trzy to jest porozumienie handlowe, a ni regulacja prawna, która ma być dopiero opracowana przez nasz rząd.
                         to jest trzy;
                         A poza tym to wprowadza cała Unia a nie tylko "Tusk", więc trzeba by dużo dalej sięgać niż tylko wstawiać fotki na jakiegoś kwejka "stop dla acta".
                         no i cztery;
                         A pięć:
                         Ten dokument ma chronić nie tylko koncerny ale i artystów. A jeśli dany artysta podpisuje z koncernem lojalkę to jest jego problem. Równie dobrze może się promować samemu i wydawać sam.

                         W zasadzie to co mnie martwi to niejasne zapisy dotyczące kontroli mediów cyfrowych oraz reverse engineering, który wg. ACTA jest nielegalny. Ochrona praw autorskich? To zawsze warto chronić, tylko trzeba to robić z głową.

                         A jeśli na rynku będzie mniej podróbek chińskich i dobre narzędzia do obrony własnych praw autorskich to nie ma w tym nic złego. Wyjaśnić pewne kwestie w sprawie ACTA na pewno trzeba.
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          -6
                          Dostali bola jak ktos pogrozil im pierwszy raz wielka kasa, bodajze mega dostal pozew na 500 baniek. Te serwisy mialy moze sens, gdyby nie glownie wrzuty pirackie na kontach zarabiajacych na sciaganiu.
                          • avatar
                           Konto usunięte
                           -7
                           No i już sooobie nie pościągacie filmów, muzyki, gier, pogramów za freee.
                           • avatar
                            fredii
                            0
                            skoro zawiesili korzystania z przywilejów kont Premium to oddadzą kasę ??
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             0
                             Siema widzę że na Turbobit nadal działa chciałem założyć tam konto na miesiąc ale hmm czy się opłaca ?? bo jak zablokują i tam ?? hm... masakra
                             • avatar
                              Konto usunięte
                              0
                              Po prostu bali się że stanie się z nimi to samo co z megaupload.Ot tyle
                              • avatar
                               Konto usunięte
                               0
                               rozmawiajcie luźno , też Polacy rozmawiali luźno przy 'francuskiej gazecie' popijając świeżymi napojami przed rozbiorem :) (tutaj internetu)
                               • avatar
                                Konto usunięte
                                0
                                z tego co wiem, to na filesonic była wiadomość, żeby się nie martwić, bo wraz z skasowaniem nielegalnych plików skasowali bazę danych z użytkownikami i historię ruchu na stronece.
                                • avatar
                                 Konto usunięte
                                 0
                                 4shared od dawna było na topie jeżeli chodzi o usuwanie plików
                                 • avatar
                                  Lukman
                                  0
                                  Ciekawe co zrobi wrzuta.pl
                                  • avatar
                                   Konto usunięte
                                   0
                                   Może mi się wydaje ale od dawna istnieje pewien chwyt na te całe "serwisy hostingowe" mianowicie archiwa ze zmienioną nazwą zabezpieczone hasłem. Teoretycznie to samo archiwum nie jest nielegalne, ale zawartość to co innego...

                                   To tak jak by zrobić zdjęcie obrazu np. picassa i je sprzedawać :)

                                   Co wy na to ?
                                   • avatar
                                    erte0
                                    0
                                    A co z eMule? Też zablokują?
                                    • avatar
                                     Orzelek
                                     0
                                     "Dlaczego dopiero teraz?", "Czy aby nie za późno?"... Santo subito redakcja benchmark.pl!
                                     • avatar
                                      aquadigger
                                      0
                                      ojojoj ciężkie czasy nastały ;/
                                      • avatar
                                       Konto usunięte
                                       0
                                       Chyba nie wielu z Was rozumie o co chodzi z tym ACTA. Naprawdę myślicie że w interesie elit rządzących jest ochrona dóbr intelektualnych??? Tu nie o to chodzi... Polecam obejrzeć:
                                       szczególnie zwrócić uwagę od 1:18

                                       http://www.youtube.com/watch?v=gb3HVB_Ej8k

                                       gość już nie żyje ale ci co myślą znajdą związek pomiędzy tym co mówi i tym co chcą nam wprowadzić
                                       • avatar
                                        Konto usunięte
                                        0
                                        ciekawy filmik. I to jest prawdą bo wolność słowa, posiadania mienia itd jest tylko częściowa
                                        • avatar
                                         Konto usunięte
                                         0
                                         Hakerzy powinni wysadzić gdzieś atomówkę to od razu by się zesrali ze strachu...
                                         • avatar
                                          Konto usunięte
                                          0
                                          Mamy jeszcze P2M. Może wróci do łask.
                                          • avatar
                                           Konto usunięte
                                           0
                                           Najlepszy komenetarz to: http://www.youtube.com/watch?v=gb3HVB_Ej8k
                                           Hoist te colours.
                                           • avatar
                                            Konto usunięte
                                            0
                                            Dołączcie do akcji przeciwko ACTA, SOPA i innych :p


                                            http://vizzdoom.net/2012/01/antyacta-stan-wojenny-na-obszarze-internetu-fotorelacja-anonymous-hakierzy-1oneone/

                                            • avatar
                                             Marcel25
                                             0
                                             Kaczor to przynajmniej miał swoje zdanie, i po takich protestach może by ustąpił a ten to wazelinka pełną gębą, musi sie podlizać, to silniejsze od niego i nie odpuści...
                                             • avatar
                                              Konto usunięte
                                              0
                                              Wyglada to tak, ze korporacje, ktore zmonopolizowaly rynek i eliminuja konkurencje za pomoca patentow typu "zaokraglone brzegi tabletu", wylacznosc na scenariusz filmowy, prawo do symbolu jablka, prawo do taktu muzyki, prawo do kazdej bzdury w formie pisemnej, etc., ktore kontroluja rynek tradycyjnych mediow i kaly dystrybucji, teraz zajely sie walczeniem o wylacznosc dostaw swoich produktow po "atrakcyjnych", korporacyjnych cenach i wyeliminowanie konkurencji pod plaszczykiem walki o ochrone swoich wyimaginowanych praw. Czyli maja wylacznosc na produkcje, wylacznosc na tresci, wylacznosc na innowacje, wylacznosc na kanaly zbytu i promocji, a teraz beda mieli prawo do dyktowania cen, bo nie bedzie dla nich alternatywy. Tym, co dzieje sie na rynku powinien zajac sie jakis globalny urzad antymonopolowy - to zakrawa na korporacyjny terroryzm i wpedzanie ludzi w panszczyzne XXI wieku.
                                              • avatar
                                               Konto usunięte
                                               0
                                               Ci, ktorzy nie do konca rozumieja o co chodzi - niech sprobuja sobie wyobrazic nowopowstala firme, nieposiadajaca patentow ani dojsc, ktora ma pomysl na wysmienity tablet, smartfon, albo pisze od zera genialny system operacyjny. Gdzie by skonczyly jej produkty? Na smietniku, bo zaraz rozszarpalyby ja Apple, Microsofty, Samsungi, etc. pod pozorem ochrony swoich znakow, praw autorskich, tresci i patentow typu: ekran dotykowy. Nie wiele lepiej jest na zmonopolizowanych rynkach muzycznych, oprogramowania, filmowym. Zobacznymy jak wyewoluuje prawo, ale kto wie, czy teraz np. niezalezni tworcy filmowi nie beda zmuszeni pracowac dla gigantycznych wytworni, poniewaz inaczej proba sprzedania ich filmu w sieci, okaze sie naruszeniem ktoregos z setek wzorcow scenariuszy chronionych "prawami autorskimi".
                                               • avatar
                                                nandi
                                                0
                                                co tu dużo komentować - koniec darmowego pobierania plików, wracają czasy kiedy był słaby dostęp do internetu a za filmy i gry trzeba było płacić bandzie cwaniaczków ze "Stadionu". Znowu wygra szara strefa :-)
                                                • avatar
                                                 Konto usunięte
                                                 0
                                                 Wrócą piękne czasy.... Pamiętacie gdzie kupiliście pierwsze piraty ?? Tam będziecie mogli je teraz kupować, bazary, stoiska handlowe. Koledzy ze wschodu rozpoczną masowe produkcje :)
                                                 I nic tego nie powstrzyma. Jest popyt będzie podaż podstawowe prawa rynku.... i żadna ACTA tego nie zmieni.
                                                 • avatar
                                                  Marcel25
                                                  0
                                                  Nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie każdemu chodzi o piracenie? Po cichu wprowadzana, tak poważna rzecz, sprawia że nie wiadomo do czego tak naprawdę są jeszcze zdolni, jak zinterpretują to w przepisach, po takiej akcji można się wszystkiego spodziewać. Jestem za walką z piractwem, bo faktycznie zrobił się totalny syf i czerpanie korzyści materialnych z tego procederu jest zwykłym ku******m , idea p2p była inna, dzielenie się w wąskim gronie, żadne pieniądze nie wchodziły w grę, teraz dzieciaki płaczą że zabiorą im kieszonkowe, ale wyjdzie im to na dobre, zobaczą co to prawdziwe życie :)
                                                  • avatar
                                                   Konto usunięte
                                                   0
                                                   SZLAG! by ICH TRAFIŁ !

                                                   INTERNET MUSI BYĆ NIETYKALNY !!! przez NIKOGO.
                                                   • avatar
                                                    xfire25
                                                    0
                                                    A kogo to wina ? oczywiście stanów jednoczonych ameryki , oni mają najbardziej surowy system prawny na świecie , oni pierwszy raz bawili si z bombą atomową, a teraz zabraniają to każdemu , oni są pępkiem świata - ci co pół tysiąclecia na planecie nie przeżyli - ścierwo jedne .
                                                    • avatar
                                                     Konto usunięte
                                                     0
                                                     http://www.youtube.com/watch?v=qjvWkBr2hFI&feature=player_embedded

                                                     ACTA, nie ma na celu u zwalczanie piractwa i hakerów tak jak nam to wmawiają w kontrolowanych przez nich mass mediach łącznie z internetem. Acta nie ma nic wspólnego z działaniem na rzecz zaprzestania nielegalnego pobierania czy udostępniania w internecie filmów, muzyki, programów itp. Szeroko pojęte piractwo internetowe istnieje wiele lat i myślicie, że nagle teraz artystom i innym osobom zaczęło przeszkadzać to, że ich własność jest umieszczana i ściągana za darmo z sieci? Jeżeli motywem podpisania Acta przez szereg państw jest zakończenie szeroko pojętego piractwa i hakerstwa, to czemu nie wzięto się za ten sztucznie wykreowany problem kiedy się tworzył w zarodku i można było go zakończyć bez tak drastycznych działań i bez zaangażowania w tą walkę tak wielu sił i pieniędzy?

                                                     Odpowiedź jest prosta, podpisanie i wprowadzenie Acta nie ma na celu tego czym to argumentują. Acta jest kolejną przykrywką, dla jeszcze większej inwigilacji ludzi i jeszcze większemu pozbawieniu ich własnych praw. Acta ma również na celu totalne ocenzurowanie internetu, ostatniego medium, nad którym jeszcze nie mieli całkowitej kontroli. Medium, które sami stworzyli, ale z czasem zobaczyli, że ludzie potrafią je wykorzystywać przeciwko nim. Skąd możemy się dowiedzieć jeszcze niewygodnej dla ukrytej światowej władzy prawdy, o której w reszcie kontrolowanych mediów się nie wspomina? Tylko i wyłącznie z internetu
                                                     • avatar
                                                      Konto usunięte
                                                      0
                                                      Cenzura już jest od dawna prosty przykład żaden serwis nigdzie nie napiszą wam o pozytywnych skutkach piractwa bo nie wolno. Piractwo zinformatyzowało nas tą polska bidę. Piractwo nie jest dobre ani złe zależy jak na to spojrzeć. Piractwo jest z jednej strony nawet konieczne musi być równowaga zbyt duże jak i zbyt małe piractwo jest nie wskazane. Może ktoś uznał że nie am równowagi dlatego ACTA
                                                      • avatar
                                                       Markus2
                                                       0
                                                       @drumlin chyba bredzisz z głodu bo inaczej nie mogę zareagować. Chcesz powiedzieć ,że piractwo/kradzież jest poprawne? i moralnie uzasadnione? Za dużo się Janosika naoglądałeś. To, że w czasach komuny piractwo było powszechne nie oznacza że było dozwolone. Kradzież to kradzież i nic tego nie zmieni.
                                                       • avatar
                                                        slavc79
                                                        0
                                                        To będzie tak jak w latach 80-tych, 90-tych, że żeby sobie posłuchać trzeba będzie do kumpla po płytę skoczyć (kiedyś chodziło się po kasety;) ) , będą kwitły kontakty i znajomości, a nie tak jak teraz Enter i płytka jest:)

                                                        Ma to swoje dobre strony też!


                                                        Poza tym położyć się na wyże z pachnącą farba drukarską nowo zakupiona płytą to sama przyjemność!
                                                        • avatar
                                                         Konto usunięte
                                                         0
                                                         dlaczego na xbox i ps3 gry są droższe niż na pc cena produkci jest taka sama jak na pc,ilośc sprzedanych kopi jest większa niż na pc poza polską oczywiście,powodem różnicy cen jest oczywiście walka o klienta "piraci " kontra "legalne oprogramowanie i firmy legalnie je sprzedające" a ACTA to koniec marzeń o niskich cenach gier filmów i płatnych progeamów a wielkie korporacje już teraz mają czas poustalac co ile ma kosztować i jak nas najlepiej inwigilować.
                                                         • avatar
                                                          Konto usunięte
                                                          0
                                                          nie napisałem ze jest poprawne i nie mieszaj moralności w biznes korporacji bo takie coś tam nie istnieje. Chodzi mi o to że jesteśmy bidni bardzo biedni bez piractwa nie dogonimy zachodu przez wiele lat piractwo wypełniało luki technologiczne w Polsce dzięki temu dziś kupuje gry ja i wielu mi podobnych bo kiedyś piractwo pozwoliło takiemu biedakowi cokolwiek zobaczyć cokolwiek zdobyć i wciągnęło mię legal nie istniał kiedyś. Czy ty ślepy jesteś człowieku ludzie w Polsce biedni są jestem pewien absolutnie ze wydawcy bardziej się ocieszą jak taki biedak 10 gier spiraci i jedną kupi niż żadnej bo ludzi trzeba zachęcić zainteresować. Jest także wiele kwestii związanych z sociologiczno-ekonomicznym podejściem do piractwa ale to wywody na książkę dość mam kłócenia się z dziećmi którzy chcą widzieć świat uproszczony czarne biało dobro zło. JA pamiętam koniec PRL jak śmiesz wo gule porównywać nas do zachodu to inne światy my żyjemy tu i po pierwsze dbajmy o swoje interesy bo ci na zachodzie maja nas w dupie nie musisz bronić ich spraw oni dadzą sobie radę. "Kradzież to kradzież i nic tego nie zmieni" OK niech tak będzie niech Niemcy oddadzą co zrabowali w czasie 2 wojny i ruski i niech amerykanie oddadzą to co dostali jak nas sprzedali ruską. Niech mi PRL odda straconą młodość. "Kradzież kradzieży nie równa". W pełni popieram wymuśmy sprawiedliwość.
                                                          • avatar
                                                           Markus2
                                                           0
                                                           Nie mieszam moralności do biznesu w korporacji. Jest nawet taka nauka "etyka w biznesie" ale że nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością wiem lepiej od Ciebie. Powtarzam z uporem maniaka: kradzież to kradzież i nic tego nie usprawiedliwi. To, że w komunie (w której tak na prawdę się wychowałem) można było piracić wiem doskonale tyle tylko, że wtedy nie było praktycznie innych kanałów dystrybucji oprogramowania. Poza tym jeśli nawet były programy i gry to niebotycznie drogie. Nikt wtedy nie wiedział co to takiego prawa autorskie. Mimo to nie zmienia to faktu, który nie podlega ŻADNEJ dyskusji. Była to wtedy KRADZIEŻ na którą było społeczne przyzwolenie. Strach patrzeć na to jeśli wychowując młodsze pokolenie dajesz im teraz takie właśnie wzorce. Jeśli chcesz jak piszesz "piractwem doganiać zachód" to życzę powodzenia. Nic nie usprawiedliwia ripowania gier ściągania filmów i mp3 z "lewych" serwerów. Nie twierdzę, że to robisz ale broniąc takich postaw dalej siedzisz w ciężkiej komunie. I na koniec, bądź pewny, że wiem co to bieda, sam się z niej wygrzebałem dzięki ciężkiej pracy i zawziętości, która była niezbędna żeby dojść do tego co osiągnąłem. To, że wielu robi źle (Niemcy Amerykanie i inni cytowani przez Ciebie) jest jasne i niczego nowego nie powiedziałeś. Ale jest tylko 1 sposób aby to zmienić. SAMEMU postępować zgodnie z prawem (także tym moralnym). To jedyny sposób by nasze dzieci miały lepiej (odróżniały co dobre a co złe).
                                                           • avatar
                                                            Konto usunięte
                                                            0
                                                            Nasza moralność jest taka na jaka pozwala nam świat w którym żyjemy. Kiedyś będziesz żałował tego co napisałeś bo w życiu tak jest niestety że to co wydaje nam się dobre na dłuższa metę ma niekorzystne konsekwencje a to co złe pozytywne. Gardzisz piratami ale wiesz ze ci ludzie im bardziej są skażeni piractwem tym są mądrzejsi ci co nie piracą maja problem z instalacja gry bo piractwo wymaga wiedzy. Oryginalność odmóżdża. Tak samo nasze społeczeństwo im lepsze warunki życia mamy tym "brudniejsze" geny niemal wszyscy chorzy to się wkrótce zemści. Ty widzisz dobro i zło, czarny i biały. Dla mie świat jest szary. Nie popieram piractwa jednak dostrzegam całe spektrum oddziaływania tego zjawiska