Oprogramowanie

Firefox 3.6.6. w pięć dni po 3.6.4.

przeczytasz w 1 min.

Firefox 3.6.4. miał w końcu oferować jakieś zauważalne rewolucyjne funkcje. Nazywany roboczo "Lorentz" izolował zawieszające się procesy wtyczek tak, by przeglądarka się nie zawieszała.

Dzięki temu na przykład czat Facebooka, bannery i gry flash albo inne aplikacje wykonane w technologii Silverlight zmieniały się nagle w szare okienko z informacją na temat błędu, ale dalsza praca bez utraty danych była nadal możliwa. Czas jednak pokazał, że takie rozwiązanie było dobre tylko na krótką metę.

W praktyce okazało się, że mechanizm odpowiedzialny za blokowanie powyższych wtyczek działał nieco "nadopiekuńczo", często blokując je bez powodu - po prostu nie dając im odpowiedniego czasu na doczytanie.

Mozilla Foundation zareagowała ekspresowo i wypuściła Firefoxa 3.6.6., w którym funkcja ta działa już (w miarę) prawidłowo. Przeglądarka dostępna jest w wersji dla Windowsów, Linuxów, Maców.

Źródło: Firefox

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Funkcja bardzo przydatna jednak zjada dodatkową ilość pamięci :/ Przed utratą danych lub otwartych kart chronią inne wtyczki , które nie maja tak wielkiego apetytu na ram ;)
  • avatar
   Grinch
   0
   FF to ociężała kobyła, ciągłe "wyjadanie" pamięci ram i potwornie długie uruchamianie.... przeszedłem na Chroma, nie jest idealnie ale o niebo lepiej od FF.
   • avatar
    jeomax.co.uk
    0
    Hmm.. news niby, jak news, ale sprawdzam sobie wersje myslac, ze zaraz se zassam nowsza, a tu kupa - juz ja mam ;-)
    • avatar
     sevae
     0
     Co wy robicie z tym ramem, że nie chcecie żeby programy z niego korzystały? Dziewictwo pewnych sektorów chcecie utrzymać? :E

     Niech zjadają ile chcą... byle nic nie muliło (inne programy niech nie mulą).

     Imo system na starcie powinien zajmować cały ram a potem go ładnie dzielić. Teraz ram leży odłogiem i po kiego grzyba potrzebne jest więcej niż 2GB?