Przeglądarki WWW

Firefox Accounts z bezpieczną synchronizacją

przeczytasz w 1 min.

Mozilla prezentuje ulepszoną możliwość synchronizacji przeglądarek.

Mozilla w ostatnim czasie prezentuje sporo nowości dotyczących przeglądarki Firefox. Kilka dni temu informowaliśmy o przygotowywanym narzędziu Firefox Launcher na Androida oraz o przeglądarce dostosowanej do ekranów dotykowych. Dziś Mozilla zaprezentowała Firefox Account umożliwiający korzystanie ze spersonalizowanej, „naszej” przeglądarki na dowolnym komputerze.

Do tej pory wiodącą przeglądarką wśród użytkowników korzystających z wielu komputerów w różnych miejscach oraz z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety była Google Chrome. Mozilla próbowała przejąć część użytkowników Chrome wypuszczając dodatek odpowiadający za synchronizację dodatek Mozilla Weave, lecz skomplikowany system działania przyczynił się do fiaska projektu.

Wraz z Firefoxem 29, który ma się pojawić pod koniec kwietnia, do dyspozycji użytkowników ma zostać oddany Firefox Sync, połączony z Firefox Accounts. Moduł umożliwi zalogowanie się w przeglądarce do swojego konta i automatycznie uzgodnienie jej stanu z danymi przechowywanymi na serwerach Mozilli. Całość ma działać na przeglądarkach desktopowych dla Windowsa, Linuksa oraz OS-a X, a także na urządzeniach mobilnych z zainstalowaną przeglądarką Firefox Mobile lub Firefox OS. Usługa ma być bardzo podobna do tej, która obecnie działa w Google Chrome, lecz bezpieczniejsza ze względu na szyfrowanie danych znajdujących się na serwerach Mozilli.

Już teraz można się zapoznać z usługą Firefox Accounts oraz nowym interfejsem Australis poprzez Aurorę.

Kliknij by pobrać Firefox Aurora

Źródło: Mozilla

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Saur0n
  2
  Usługa sync, jako wbudowana funkcjonalność, jest dostępna od FireFox 4.0 (wcześniej to był plugin). Tak wiec zdanie o "wiodącej" przeglądarce i odbieraniu rynku jest mocno naciągane i enigmatyczne.
  • avatar
   jacy4
   2
   No to teraz mamy bardzo duży wybór przeglądarek:
   Mozilla Chrome
   Opera Chrome
   Google Chrome
   Internet Explorer
   Po prostu lepiej być nie może.