Gry

Dziś premiera gry Football Manager 2018

przeczytasz w 2 min.

Gra Football Manager 2018 zadebiutowała dzisiaj na rynku. Pierwsze profesjonalne recenzje są pozytywne, opinie graczy - mieszane.

Tegoroczna odsłona Football Managera zadebiutowała dziś na rynku. Pierwsze recenzje wskazują, że domorośli menedżerowie doczekali się kolejnej dobrej gry od Sports Interactive.

Twórcy nowej części serii Football Manager zapowiadali wiele nowości – od bardziej wciągającego dnia meczowego, przez mającą zmieniać zasady gry „dynamikę”, po ulepszony multiplayer. Nie zdziwi was jednak pewnie informacja, że te zmiany wcale takie rewolucyjne nie są.

Pierwsze opinie o Football Manager 2018

Nowe dzieło ekipy Sports Interactive nie jest pod żadnym względem przełomowe, co jednak nie oznacza, że jest to słaba gra. Wręcz przeciwnie – pierwsze recenzje pokazują, że Football Manager 2018 to naprawdę dobra gra. Mocna „ósemka”, podobnie jak edycje z 2017, 2016 czy 2015 roku.

Football Manager 2018 screen taktyka

 

To nadal najlepszy menedżer piłkarski na rynku, który rzeczywiście pozwala poczuć, co oznacza prowadzenie drużyny. Z edycji na edycję funkcji jest coraz więcej, a grafika prezentuje się coraz lepiej. Wprowadzone tym razem zmiany należy ocenić na plus, ale zdecydowanie jest ich za mało. Stąd też „tylko” 8/10. 

Nie jest też tak, że brak nowości jest jedynym minusem gry. Niektórzy narzekają na optymalizację, sporą liczbę błędów i wciąż nie najlepszą sztuczną inteligencję. Mimo to recenzenci są zadowoleni (a przynajmniej ich większa część):

  • GamesRadar+ – 6/10
  • PC Gamer – 8,9/10
  • PC Invasion – 7/10
  • Telegraph – 8/10
  • The Games Machine – 8,4/10
  • Trusted Reviews – 8/10
  • XGN – 8,5/10

Football Manager 2018 screen dynamika

 

Nieco mniej pozytywnie o grze wypowiadają się sami gracze. Football Manager 2018 na Steamie ma tylko około 60 proc. pozytywnych opinii.

Dziś premiera gry Football Manager 2018 w 3 edycjach

Standardowa edycja gry Football manager 2018 od dzisiaj dostępna jest na Windows, macOS i Linux. Oprócz niej są jeszcze: uproszczony (przede wszystkim w zakresie biznesowym) Football Manager Touch 2018 (na PC, Androida i iOS) oraz jeszcze bardziej uproszczony i dostępny wyłącznie na urządzeniach mobilnych Football Manager Mobile 2018.

Zwiastun premierowy Football Manager 2018

Źródło: Metacritic, Sports Interactive

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!