• benchmark.pl
 • Foto
 • Fujifilm Instax mini8: odrobina natychmiastowej radości z naszych zdjęć
Foto

Fujifilm Instax mini8: odrobina natychmiastowej radości z naszych zdjęć

przeczytasz w 1 min.

Fotograficzne mini ze stajni Fujifilm to aparat do fotografii natychmiastowej dla osób, które lubią zdjęciami umilić sobie czas, a nie na odwrót.

Fujifilm Instax 8 mini aparat do fotografii natychmiastowej

Instax mini8 to aparat do fotografii natychmiastowej, następca modelu mini7. Dodano w nim piąty tryb fotografowania (hi-key), który służy do mocnego naświetlenia zdjęć. Ponadto, aparat sam sugeruje, który tryb będzie najbardziej odpowiedni w danych warunkach. Aparat zasilany jest dwoma bateriami AA (w modelu mini7 były to cztery baterie), a przy wizjerze znajduje się wskaźnik stopnia ich naładowania.

Przygotowanie aparatu do pracy jest bardzo intuicyjne. Po otwarciu klapki zasłaniającej komorę na film puste miejsce uzupełniamy filmem i gotowe. Aparat włączymy, korzystając z przycisku umiejscowionego obok obiektywu. Następnie, przekręcając pierścień wokół obiektywu, należy wybrać jeden z pięciu trybów i możemy robić zdjęcia. Po naciśnięciu spustu migawki zdjęcie wysuwa się automatycznie. W przeciągu dwóch minut na papierze pojawi się obraz.

Aparat wyposażono w obiektyw o ogniskowej 60 mm, który ma ostrość ustawioną tak by ostre były motywy odległe dalej niż 60 centymetrów od aparatu. Nie mamy tutaj, żadnej elektroniki, która pośredniczy przy powstawaniu zdjęć. Wszystko odbywa się klasycznie z pomocą reakcji chemicznych na papierze, którego czułość odpowiada ISO 800. Rozmiar odbitek wynosi 5,4 x 8,6 cm, przy czym rozmiar obrazu 4,6 x 6,2 cm.

Fujifilm Instax 8m

Aparat dostępny jest w pięciu kolorach: białym, czarnym, niebieskim, różowym i żółtym. Korzysta z filmów Instax mini, takich, jakie używane są w modelach Instax mini7, mini25 i mini50S. Ceny aparatów ustalone zostały na poziomie około 300 złotych. Relatywnie sporym wydatkiem, rzędu nawet kilkudziesięciu złotych, za dziesięć arkuszy, jest papier. Jednak trzeba pamiętać, że fotografia natychmiastowa rządzi się swoimi prawami. Tutaj ważna jest właśnie ta radość ze zdjęcia, które możemy mieć od razu na papierze, a określenie pamiątka bardzo dobrze pasuje do charakteru tych zdjęć, gdyż są one zachowywane tylko na papierze.

Fujifilm Instax 8 mini kolory

Papier do Instax

Źródło: Fujifilm

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Słitaśny aparacik, a na ostatnim zdjęciu Sasha Grey:)
  • avatar
   mati0706
   1
   Instax i instagram. Ktoś tu chyba kogoś do sądu wezwie.
   • avatar
    Terrorek
    1
    Prosze o dodanie do Ankiety: I tak wolał bym Sashe Grey !
    • avatar
     Dragonik
     0
     A kto to Sasha Grey:)
     • avatar
      kris750
      -2
      hi-key służy do mocnego naświetlania zdjęć - cały benchmark i jego prostactwo sorki no nie mogłem się powstrzymać jest coś takiego jak internet można sprawdzić do jest technika hi-key i jak można to wytłumaczyć nieco inaczej
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zamiast kupować aparat Instax Mini 8 można go najpierw wypożyczyć i przetestować. Ja wypożyczyłem aparat Instax Mini 8 w HQ Fotolab we Wrocławiu na 3 dni za 50zł. Robienie zdjęć tym aparatem dało dożo przyjemności. Polecam. Dla osób zainteresowanych wypożyczeniem Instax Mini 8 podaje link do wypożyczalni http://hqfotolab.pl/