Aparaty cyfrowe

Fujifilm: pierwsza cyfrówka 3D

przeczytasz w 1 min.

Wyposażony w dwie soczewki i dwa czujniki aparat FinePix REAL 3D W1 wygląda jak przeciętny kompakt, ale jako jedyny na świecie pozwala wykonywać zdjęcia 3D.

Fotografie mające być "obrazami, które do ciebie wyskakują" będzie można oglądać bezpośrednio w aparacie - ten wyposażono w 2,8-calowy wyświetlacz. Nowość Fujifilm trafi na rynek we wrześniu i będzie dostępna w cenie 570 funtów.

Jeśli będziesz chciał wyświetlić zdjęcia 3D na większym ekranie, możesz kupić cyfrową ramkę Fujifilm, która ma 8-calowy ekran. Jej cena wyniesie 390 funtów.

A to tylko tańsza z opcji.

Drugą możliwością jest wysłanie zdjęć do Japonii, gdzie zostaną wydrukowane na specjalnym papierze. 

Ostatnio wokół "3D" robi się coraz większy szum. Zaczynają powstawać odpowiednie filmy i gry współpracujące z różnego typu okularami, a teraz pojawia się jeszcze aparat fotograficzny. Czy w ciągu najbliższych lat czeka nas przesiadka na bardziej trójwymiarowy świat? Czekamy na wasze opinie.

Źródło:PC Advisor.co.uk, Inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szawel
  0
  Jakieś próbki by się przydały.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   zgadzam sie ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    zdjecie 3D wymaga ramki, inaczej nie zobaczysz "probki"
    • avatar
     bchrubas
     0
     Ogólnie mówiąc - bez sensu!
     Albo bawią się naprzemiennym wyświetlaniem przesuniętych obrazów, albo technologia "czerwono-niebieska" albo (co mało prawdopodobne) rozdzielanie obrazów polaryzacją. Tak czy inaczej ta technologia to _proteza_ prawdziwego 3D.

     Nie śmiem marzyć o tym aby aparat/wyświetlacz reagował na zmianę kąta patrzenia zmianą kąta wyświetlania obiektów 3D :->
     Na takie prawdziwe obiekty 3D to pewnie poczekamy tak mniej więcej 30 lat ;-)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      na iphone z tego co wiem od dawna jest aplikacja ktora robi fotki w 3d.... i oczywiscie mozna potem sobie to wyswietlic np. na przegladarce do fotek 3d dla 3DVision :)
      • avatar
       mgkiler
       0
       Nie potrzeba zadnego specjalnego aparatu.

       Wystarczy ze zrobie dowolnym aparatem 2 zdjecie tego samego miejsca z tymi samymi parametrami ekspozycji jedno troche przesuniete od drugiego.