Systemy operacyjne

Galaxy Note 7 nie będzie długo czekał na Androida 7.0

przeczytasz w 1 min.

Samsung potwierdził, iż Galaxy Note 7 otrzyma aktualizację do nowszej wersji systemu w ciągu dwóch, trzech miesięcy.

Nie będzie przekłamaniem stwierdzenie, iż na aktualizacje Androida trzeba zazwyczaj naprawdę długo czekać. Wyjątkiem potwierdzającym regułę wydają się flagowce. Czy tak samo będzie w przypadku Galaxy Note 7?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Samsung preinstalował tutaj system Android 6.0 Marshmallow, ale można było w ciemno zakładać, że jak najszybciej będzie chciał wypuścić aktualizację do wersji 7.0 Nougat. Tak też będzie, co zostało oficjalnie potwierdzone.

Koh Dong-jin, szef Samsung Mobile, stwierdził, iż jest to kwestia dla producenta bardzo istotna. Dopytywany o konkretniejsze informacje stwierdził, iż Galaxy Note 7 otrzyma Androida 7.0 Nougat w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Oznaczałoby to, że aktualizacja udostępniona zostanie najpóźniej w listopadzie.

Oczywiście nie są to informacje szczególnie zaskakujące, niemniej dla osób planujących sięgnięcie po Galaxy Note 7 mogą mieć znaczenie. Przedsprzedaż rusza na naszym rynku już dziś, liczyć można na bonusy.

Źródło: phonearena, sammobile

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  6
  Tak samo obiecywali z 6.0 na S6, S6E i S6E+ jak wyszło każdy wie. To zwykła gadka żeby podkręcić ilczbe pre-orderów i sprzedaż w pierwszych tygodniach.
  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   Telefonu z Androidem nie licząc pierwszego HTC G1/Dream kupuje "czyste" w sklepie bez jakiegokolwiek brandowania. No dobre w końcu maja system który wyszedł rok temu. A ile trzeba było na niego czekać? Ile błędów miał pierwsze wersje wypuszczone w Polsce?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Samsung nie zapomina o swoich klientach i będzie optymalizował nowa wersję androida to wszystkich modeli do jakich jest to możliwe oczywiście bez strat szybkości ich użytkowania. Wiadomo, że Note 7 jako najnowszy sprzęt ma najlepsze podzespoły dzięki czemu aktualizacja trafi do niego najszybciej :)