• benchmark.pl
 • Gry
 • Gamescom 2012: na targach zabraknie firm Sega, Nintendo i THQ
Gry

Gamescom 2012: na targach zabraknie firm Sega, Nintendo i THQ

przeczytasz w 1 min.

Giganci nie przyjadą

Gamescom to jedna z największym imprez w światku gier wideo. Tegoroczna edycja zapowiada się jednak nieco ubożej – o swojej nieobecności poinformowało już trzech gigantów.

Targi Gamescom to największa w Europie i jedna z największych na świecie w ogóle tego typu impreza. Zaplanowana na sierpień tegoroczna edycja, która odbędzie się w niemieckiej Kolonii ponownie przyciągnąć ma mnóstwo graczy z całego świata, a podczas dni wystawowych zaprezentowanych ma być wiele głośnych tytułów.

Gamescom targi logo

Niestety trzy bardzo duże firmy ogłosiły już, że nie pojawią się na tegorocznych targach Gamescom. Pewne jest już, ze zabraknie takich gigantów, jak Nintendo, SEGA oraz THQ.

Nintendo tłumaczy swoją nieobecność innymi planami promocyjnymi. Otóż okazuje się, że japoński koncern planuje mniejsze, autorskie imprezy, na których gracze będą mogli sprawdzić najnowsze tytuły. Póki co, nie podano jeszcze więcej szczegółów na ten temat.

Sonic bohater SEGA

W oświadczeniu firmy SEGA czytamy z kolei – „Premiery naszych najgłośniejszych tytułów i najnowszych projektów w 2012 roku nie najlepiej współgrają z terminem imprezy. Decyzja ta nie oznacza, że nie pojawimy się na Gamescom w przyszłości. To po prostu decyzja podjęta na rok 2012".

THQ i Nitendo - tych firm zabraknie na Gamescom 2012

Firma THQ natomiast nie podała oficjalnego wytłumaczenia, jednak powszechnie znane są problemy finansowe studia. Obecność na targach wiąże się z kolei z  bardzo dużymi wydatkami, na które najprawdopodobniej THQ po prostu nie może sobie pozwolić.
 

Więcej o grach:

Źródło: VG247, nerdreactor, joystiq

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Segi nie żałuję, Nintendo też.
  Szkoda mi jedynie THQ.
  • avatar
   Kisielek
   0
   THQ niet? No i znów żadnego info o homewrold3 :( Nigdy się nie doczekam.