• benchmark.pl
  • Gry
  • Masz taniego smartfona i nie możesz grać w gry? Spokojnie, Google idzie z pomocą
Gry

Masz taniego smartfona i nie możesz grać w gry? Spokojnie, Google idzie z pomocą

przeczytasz w 2 min.

GameSnacks od Google oferuje teraz gry internetowe na telefony o słabszej specyfikacji. Gry mają działać nawet na bardzo słabych połączeniach z siecią.

W Area 120 (laboratorium Google zajmujące się projektami eksperymentalnymi) postanowiono stworzyć gry oparte na HTML5, zaprojektowane z myślą o użytkownikach słabszych smartfonów oraz wolniejszych sieci.

Gry GameSnacks mają szybko się ładować i dobrze działać na dowolnym urządzeniu, które łączy się z internetem.

GameSnacks

Dlaczego powstało GameSnacks?

Wiele gier internetowych nie ładuje się dobrze na urządzeniach o małej ilości pamięci. Powolne działanie gier wiąże się również z korzystaniem z sieci 2G lub 3G, którymi nadal posługują się miliony użytkowników.

Firma twierdzi, że GameSnacks mogą załadować się w już ciągu kilku sekund - nawet na łączu wolniejszym niż 1 Mb/s i urządzeniach mających 1GB pamięci RAM. Jest to możliwe dzięki pracy zespołu programistów, którzy zmniejszyli rozmiar ładującej się strony HTML i skompresowali multimedia. Dzięki temu, ładowana jest tylko niezbędna ilość danych, a nie cała gra naraz.

Wszystkie gry mają bardzo proste zasady, są zabawne i doskonale sprawdzą się dla zwykłych graczy, chcących czymś się zająć podczas długiej jazdy autobusem czy czekania w kolejce. Obsługiwane jest zarówno sterowanie dotykowe, jak i za pomocą klawiatury oraz myszy. Twórcy zaprojektowali gry do działania na praktycznie każdej platformie i urządzeniu.

GameSnacks współpracuje też z Gojek, który pomaga wprowadzać nowe gry na swoją platformę dzięki usłudze GoGames. Najpierw gry wprowadzane są do Indonezji, a następnie do kolejnych krajów w Azji Południowo-Wschodniej. Partnerami i zarazem twórcami gier są: Black Moon Design, Geek Games, Famobi, Enclave Games i Inlogic Games.

GoGames

Dołącz do twórców Google GameSnacks

Na blogu Google jest informacja, że w planach jest dodawanie do oferty GameSnacks większej ilości dobrych jakościowo gier. Dlatego twórcy zapraszają do współpracy programistów HTML5, którzy chcą tworzyć szybko ładujące się gry dla użytkowników z całego świata.

Obecnie oferta na stronie jest dość skąpa w ilość gier, jednak niedługo na pewno ich przybędzie. Chętni mogą mieć w tym swój udział, kontaktując się bezpośrednio przez ten formularz.

Źródło: blog Google, Android Central

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!