Mobile

Gear Fit jeszcze przed premierą otrzymuje ważną aktualizację

przeczytasz w 1 min.

Producent usunął dość znaczącą wadę.

Gear Fit opaska

Jednym z ciekawszych urządzeń, jakie na targach MWC 2014 zaprezentowała firma Samsung była opaska Gear Fit. Gadżet odebrany został dość entuzjastycznie, chociaż wiele osób zgodnie przypisywało mu jedną, dość poważną wadę. Okazuje się, że jest ona już nieaktualna.

O co chodzi? Ekran urządzenia był w stanie wyświetlać obraz jedynie poziomo. W pierwszej chwili mało kto zwracał na to uwagę, ale po założeniu gadżetu na nadgarstek okazało się, że nie jest to szczególnie dobre rozwiązanie i odczytywanie komunikatów czy nawet zwykłe sprawdzenie godziny może stwarzać pewne problemy.

Krytyczne głosy bardzo szybko dotrzeć musiały do producenta. Jeszcze przed wprowadzeniem Gear Fit do sprzedaży postanowił on bowiem zaktualizować oprogramowanie tak, by obraz mógł być wyświetlany na ekranie pionowo.

Z ujawnionych informacji wynika, iż poprawiono również kilka innych elementów, choć wydaje się to już mniej znaczące. Pojawiły się m.in. dodatkowe opcje trenerskie, a poza tym usprawniono też opcję śledzenia snu.

Gear Fit opaska aktualizacja obraz pionowy

Przypomnijmy, iż Samsung Galaxy S5, Gear 2 oraz właśnie Gear Fit trafiły już do naszej redakcji na szczegółowe testy. Wkrótce możecie spodziewać się zatem dłuższego tekstu na temat działania opaski koreańskiego producenta.

Źródło: cnet

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  1
  Heh już myślałem że ta aktualizacja to będzie "dodanie konkretnej użyteczności" - a tu mamy "usunięcie bezużyteczności".
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Do kontroli tętna jest wiele innych prostych urządzeń, które współpracują z Endomondo. Ludzie faktycznie kontrolujący tętno przy sporcie już je mają.
   Wszyscy, którzy sport oglądają na YT i myślą, że akurat S Gear jest im jest potrzebny to i tak go kupią. Ale przyznaję rację przedmówcom - 90% użytkowników Samsunga Galaxy nie potrzebuje tych bransoletek do niczego!
   3/4 nabywców sprzeda to po miesiącu.