Karty graficzne

GeForce 9400GS zamyka serię 9

przeczytasz w 1 min.

Po niedawnej premierze kart graficznych GeForce 9500GT oraz 9800GT koncern NVIDIA przygotowuje się do wypuszczenia na rynek jeszcze jednego modelu z serii GeForce 9. Tym razem będzie to low-endowy GeForce 9400GS. Co ciekawe, podobnie jak GeForce 8400GS, karty te docelowo nie będą przeznaczone na sklepowe półki, lecz dla partnerów NVIDII oraz firm składających komputery. W praktyce jednak najprawdopodobniej każdy będzie je mógł „normalnie” kupić jako oddzielną część do komputera – przynajmniej w Polsce.

GeForce 9400GS to wolniejsza wersja 9500GT, cechująca się niższymi taktowaniami zegarów rdzenia i pamięci. Przyczyni się to naturalnie do gorszej wydajności, ale również do obniżenia kosztów produkcji i bardziej atrakcyjnej ceny końcowej. Karty będą przeznaczone dla osób, które na komputerze grają niewiele albo wcale, ale za niewielkie pieniądze oczekują wyższej wydajności od tej oferowanej przez zintegrowane karty graficzne.

Wraz z wprowadzeniem nowej karty NVIDIA ma już kompletną serię GeForce 9 – zawiera ona zarówno wolne, low-endowe modele, jak i szybkie karty dla graczy. GeForce 9400GS pojawi się na rynku w okolicach września. Pozostaje czekać na ruch ATI i nowe produkty z serii Radeon 4000. Te jednak mają pojawić się na rynku nie wcześniej niż pod koniec trzeciego kwartału 2008 roku – chyba, że kanadyjski koncern znów zgotuje nam przyspieszoną niespodziankę.

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!