Karty graficzne

GeForce GT 520 także w ofercie MSI

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się zdjęcia najwolniejszego modelu GeForce z serii 500 marki MSI. Niereferencyjny GT 520 bazuje na niskoprofilowej płytce PCB, a do chłodzenia wykorzystuje aktywny układ.

Niedawno wspominaliśmy o pierwszym GeForce GT 520. Według załączonego wyniku z benchmark 3DMark Vantage, konstrukcja ta to jedna z najsłabszych kart graficznych, którą można porównać do leciwego już GT 220. Jak widać, podobny model przyszykowało także MSI.

Warto przeczytać:
GeForce GT 520 namierzony w Chinach
Będzie GeForce GTX 560 bez dopisku Ti?

Specyfikacja GeForce GT 520 wykonanego przez MSI jest bardzo podobna do wcześniej opisywanej karty. Na laminacie umieszczono układ graficzny GF119, w którym znajduje się 48 procesorów strumieniowych i 8 jednostek rasteryzujących. Oprócz tego karta została wyposażona w 1 GB pamięci DDR3 o 64-bitowej magistrali. Warto zaznaczyć, że na zdjęciu akceleratora graficznego nie widać kości, co sugeruje, że jest ich mniej i wszystkie zmieściły się pod radiatorem. Taktowania karty, prawdopodobnie standardowe dla tego modelu,  wynoszą 810 MHz dla rdzenia i 1794 MHz dla pamięci.

W odróżnieniu od pierwszego opisywanego przez nas GT 520, tym razem mamy niskoprofilową konstrukcję, którą zainteresują się zapewne posiadacze komputerów HTPC. Za chłodzenie karty odpowiada nieduży radiator z małym, 7-łopatkowym wentylatorem. Na śledziu karty umieszczono wyjście DVI, HDMI i D-SUB. To ostanie zostało połączone z płytką drukowaną za pomocą taśmy, co zapewne pozwoli na wymianę śledzia na całkowicie niskoprofilowy.

Cena karty MSI nie jest jeszcze znana, ale na półki sklepowe powinna trafić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
 

Źródło: vr-zone.com
 

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  0
  Integry szybsze...
  • avatar
   Szymon331
   0
   Taki szajs a jeszcze nie pasywny. Eh...