Gry

Poważne modyfikacje w GeForce Now - zobacz co się zmieni

przeczytasz w 2 min.

GeForce Now to wybawienie dla graczy, którzy chcieliby odpalić nowsze tytuły, ale nie dysponują wydajnym sprzętem. Jeżeli skusiliście się na płatną wersję usługi i planowaliście zakup abonamentu Founders, to niestety nie mamy dobrych wieści…

GeForce Now rewolucjonizuje temat elektronicznej rozrywki, bo pozwala na odpalenie gry na serwerach Nvidii. Efekt jest taki, że nie trzeba posiadać wypasionego kompa, by pograć w najnowsze i najefektowniejsze tytuły. Marcin nawet miał okazję sprawdzić usługę w praktyce i uznał, że (w końcu) jest to cloud gaming warty grzechu.

Do tej pory GFN był dostępny w dwóch trybach – darmowym i płatnym (Founders). Płatny plan pozwalał na priorytetowy dostęp, dłuższą sesję oraz odpalenie dodatkowych efektów graficznych. Producent kusił też atrakcyjną ceną – 25 zł/msc, przy czym przez pierwsze 3 miesiące można było z niej korzystać za darmo.

Nvidia kończy z promocyjną ofertą GeForce Now

Abonament Founders był jednak tylko czasową promocją, która miała przyciągnąć klientów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Europie plan został wycofany, a z usługi obecnie można korzystać tylko w bezpłatnej wersji.

GeForce Now

Wiemy, że wkrótce ma zostać wprowadzony płatny plan Premium, który zaoferuje lepsze warunki korzystania z usługi, ale niestety już nie w tak atrakcyjnej cenie (ta jeszcze nie jest znana). Obecnie producent pracuje nad dołożeniem kolejnych serwerów do streamingu i poprawą komfortu użytkowania GFN.

Dotychczasowi użytkownicy planu Founders mogą korzystać z GeForce Now tak jak dotąd, a po 12 miesiącach przejdą na plan Premium (oczywiście mogą też zrezygnować z usługi w dowolnym momencie).

Znajdą się chętni? To zależy...

Producent chwali się, że GeForce Now cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Inaczej to wygląda w przypadku wydawców, którzy niekoniecznie są zadowoleni z takiego sposobu odpalania gier i wycofują produkcję z katalogu usługi - swoje gry usunęło Activision, następnie Bethesda, a kilka dni temu zaprotestowało również 2K Games. Nvidia zapowiada jednak, że dogada się z tymi partnerami.

Czy GeForce Now w planie Premium nadal będzie cieszyć się tak dużym zainteresowaniem klientów? To zależy od wielu czynników – nie tylko ceny i komfortu użytkowania, ale też katalogu gier. Pewnym jest, że po 3 miesiącach darmowego użytkowania usługi nie wszyscy zdecydują się na przejście na płatny plan. Z drugiej strony wykup abonamentu dla niektórych i tak będzie lepszą propozycją niż modernizacja sprzętu o dobrą kartęprocesor do gier za kilka tysięcy złotych.

Źródło: Nvidia, inf. własna

Zobacz więcej o GeForce Now

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  surfer94
  4
  No tak, nie podoba się, bo w stadii płacimy raz za gry które mamy, później za dostęp, a następnie znowu kupujemy grę którą już mamy, tyle że w stadia version, nie w smak wydawcom, że w u nvidii się płaci raz xd
  • avatar
   Xivos
   2
   Skąd te informacje? Można prosić o bezpośrednie źródło? Jestem subskrybentem Founder i nie dostałem żadnej informacji, że plan zostanie usunięty, jedynie że został chwilowo wyprzedany - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-announcements/22/348927/geforce-now-founders-sold-out-in-eu/
   • avatar
    damianor2
    1
    Chciałbym, aby cena się nie zmieniła
    • avatar
     Pajan76
     0
     Mi obecna usługa odpowiada. Mam 12 letni komputer, mogę grać w wymagające gry na FHD na maksymalnych ustawieniach. Ale co z tego, skoro z tylu głowy jest zawsze ale. Że na przykład Nvidia usunie usługę. No ale dzięki tej usłudze, przedłużyłem zakup nowego kompa. Bo obecnie wystarcza. Czas pokaże co Nvidia zrobi w tą stronę.