Mobile

Myszka z portem USB służącym do ładowania urządzeń mobilnych

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Myszka wyposażona została w akumulator o pojemności 2700 mAh oraz port USB i to właśnie dzięki temu możliwe jest ładowania smartfonów i tabletów.

Genius Energy Mouse myszka

Firma Genius wprowadziła do swojej oferty myszkę Energy Mouse, która zainteresować powinna, prócz użytkowników komputerów, właścicieli smartfonów i tabletów. Producent zastosował tutaj rozwiązania, dzięki którym gryzoń służyć będzie mógł nie tylko do standardowych zastosowań, ale jednocześnie pozwoli naładować urządzenia mobilne.

Myszka wyposażona została w akumulator o pojemności 2700 mAh oraz port USB i to właśnie dzięki temu możliwe jest tutaj ładowania smartfonów i tabletów. Urządzenia podłącza się do portu USB myszki za pomocą dołączonego do zestawu przewodu. Warto dodać, że energia akumulatora dzielona jest tak, aby nigdy nie zabrakło jej dla myszki, która zawsze pracować ma jednakowo sprawnie.

Wedle słów producenta, w przypadku gdy energia z akumulatora wykorzystywana będzie tylko do zasilania myszki, pracować ma ona na pojedynczym ładowaniu nawet przez 18 miesięcy. Niestety nie dowiedzieliśmy się, jak wyglądać będzie to w przypadku oddawania energii urządzeniom mobilnym.


Energy Mouse wyposażona została w 4 przyciski, w tym jeden służący do aktywacji trybu dzielenia się energią oraz rolkę. W obudowie znalazło się miejsce dla wspomnianego portu USB, a także gnizada microUSB, dzięki któremu naładujemy akumulator myszki.

Producent zapewnia, że urządzenie zaprojektowano tak, aby wygodnie mogły korzystać z niego zarówno osoby prawo, jak i leworęczne. Fragment obudowy pokryty został gumą, dzięki czemu nie powinna ona wyślizgiwać się z dłoni.

Genius Energy Mouse myszka

Energy Mouse wyceniona została na 99 złotych. Myszka objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Źródło: Genius, youtube

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  ja myszke trzymam w poblizu kompa, wiec jaki jest sens ladowac z niej telefon, jesli moge go pod kompa podpiac ? troche takie to dziwaczne
  19
 • avatar
  Fugens
  Moim zdaniem trochę bez sensu. Bo przecież można ładować z portu USB w PC, a kabel po tej stronie myszki musi być niewygodny w praktyce.
  12
 • avatar
  kiewek
  ten port jest po to żeby podpiąć 2 myszkę, a później mamy małe myszki
 • avatar
  Konto usunięte
  a gdyby tak ładować myszkę podłączając ją do niej samej? Perpetuum mobile!
 • avatar
  Konto usunięte
  ta myszka to raczej taki zapasowy akumulator a nie tylko doładowywacz jak port USB
  bo przecież możesz być w podróży z laptopem który i tak już ledwo wytrzymuje na samej baterii a tu prosze, myszka z zapasem mocy na Twoj obsrany telefon
 • avatar
  Konto usunięte
  A po co to komu? A dlaczego?
 • avatar
  szymon1051
  To jest myszka chyba dla ludzi którzy tablety ewentualnie smartfony obsługują za pomocą myszki :). Dzięki temu zawsze myszkę koło siebie i w czasie i gdy nie korzystają z tabletu ładują go :).
 • avatar
  Zwierzak
  Myszka wymaga USB, to po co ładowanie telefonu z myszki jak obok znajduje się komputer ? Co twórcy mieli na myśli ?
 • avatar
  Silver
  To nie lepiej było po prostu dać taką końcówkę w myszce: http://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/01/Podstawka-Zalman-ZM-NC3-7.jpg ?
  Rozumiem, że ta jest bezprzewodowa, ale znowu nadajnik zajmuje jeden slot - można by dać takiego hub'a jako opcje.
 • avatar
  Silver
  Przypomniała mi się jeszcze scena z życia - "K..., znowu ładowałeś telefon z myszki?"