Mobile

Myszka z portem USB służącym do ładowania urządzeń mobilnych

przeczytasz w 1 min.

Myszka wyposażona została w akumulator o pojemności 2700 mAh oraz port USB i to właśnie dzięki temu możliwe jest ładowania smartfonów i tabletów.

Genius Energy Mouse myszka

Firma Genius wprowadziła do swojej oferty myszkę Energy Mouse, która zainteresować powinna, prócz użytkowników komputerów, właścicieli smartfonów i tabletów. Producent zastosował tutaj rozwiązania, dzięki którym gryzoń służyć będzie mógł nie tylko do standardowych zastosowań, ale jednocześnie pozwoli naładować urządzenia mobilne.

Myszka wyposażona została w akumulator o pojemności 2700 mAh oraz port USB i to właśnie dzięki temu możliwe jest tutaj ładowania smartfonów i tabletów. Urządzenia podłącza się do portu USB myszki za pomocą dołączonego do zestawu przewodu. Warto dodać, że energia akumulatora dzielona jest tak, aby nigdy nie zabrakło jej dla myszki, która zawsze pracować ma jednakowo sprawnie.

Wedle słów producenta, w przypadku gdy energia z akumulatora wykorzystywana będzie tylko do zasilania myszki, pracować ma ona na pojedynczym ładowaniu nawet przez 18 miesięcy. Niestety nie dowiedzieliśmy się, jak wyglądać będzie to w przypadku oddawania energii urządzeniom mobilnym.


Energy Mouse wyposażona została w 4 przyciski, w tym jeden służący do aktywacji trybu dzielenia się energią oraz rolkę. W obudowie znalazło się miejsce dla wspomnianego portu USB, a także gnizada microUSB, dzięki któremu naładujemy akumulator myszki.

Producent zapewnia, że urządzenie zaprojektowano tak, aby wygodnie mogły korzystać z niego zarówno osoby prawo, jak i leworęczne. Fragment obudowy pokryty został gumą, dzięki czemu nie powinna ona wyślizgiwać się z dłoni.

Genius Energy Mouse myszka

Energy Mouse wyceniona została na 99 złotych. Myszka objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Źródło: Genius, youtube

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  19
  ja myszke trzymam w poblizu kompa, wiec jaki jest sens ladowac z niej telefon, jesli moge go pod kompa podpiac ? troche takie to dziwaczne
  • avatar
   Fugens
   12
   Moim zdaniem trochę bez sensu. Bo przecież można ładować z portu USB w PC, a kabel po tej stronie myszki musi być niewygodny w praktyce.
   • avatar
    kiewek
    5
    ten port jest po to żeby podpiąć 2 myszkę, a później mamy małe myszki
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     a gdyby tak ładować myszkę podłączając ją do niej samej? Perpetuum mobile!
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      ta myszka to raczej taki zapasowy akumulator a nie tylko doładowywacz jak port USB
      bo przecież możesz być w podróży z laptopem który i tak już ledwo wytrzymuje na samej baterii a tu prosze, myszka z zapasem mocy na Twoj obsrany telefon
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       A po co to komu? A dlaczego?
       • avatar
        szymon1051
        0
        To jest myszka chyba dla ludzi którzy tablety ewentualnie smartfony obsługują za pomocą myszki :). Dzięki temu zawsze myszkę koło siebie i w czasie i gdy nie korzystają z tabletu ładują go :).
        • avatar
         0
         Myszka wymaga USB, to po co ładowanie telefonu z myszki jak obok znajduje się komputer ? Co twórcy mieli na myśli ?
         • avatar
          Silver
          0
          To nie lepiej było po prostu dać taką końcówkę w myszce: http://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/01/Podstawka-Zalman-ZM-NC3-7.jpg ?
          Rozumiem, że ta jest bezprzewodowa, ale znowu nadajnik zajmuje jeden slot - można by dać takiego hub'a jako opcje.
          • avatar
           Silver
           0
           Przypomniała mi się jeszcze scena z życia - "K..., znowu ładowałeś telefon z myszki?"