Ciekawostki

Geralt powraca! W nowej serii komiksów o Wiedźminie

przeczytasz w 1 min.

Książki o Wiedźminie czyta się z przyjemnością, gry z tej serii to prawdziwe perełki, a serial Netfliksa z miejsca stał się megahitem. Zostały jeszcze komiksy – te, które ukazały się do tej pory, trzymały wysoki poziom, więc dobrą wiadomością jest, że w drodze są kolejne!

Jeśli Dziki Gon, serial Wiedźmin od Netflix i książki Sapkowskiego wciąż nie zdołały was nasycić, to mamy dobre wieści – idzie nowe. Wiedźmin: Zanikające wspomnienia – taki tytuł będzie nosić nowa miniseria komiksów wydawnictwa Dark Horse Comics i CD Projekt RED.

Nadciąga komiks Wiedźmin: Zanikające wspomnienia

Zanikające wspomnienia to opowieść stworzona przez Bartosza Sztybora i zilustrowana przez Amada Mira. Zostanie podzielona na cztery części, a pierwsza z nich trafi do sklepów 17 czerwca 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć jej (zaprojektowaną przez Evana Cagle’a) okładkę:

Wiedźmin: Zanikające wspomnienia 1

(W tym akapicie mogą znajdować się spoilery). To zupełnie nowa historia, stanowiąca kolejny rozdział przygód Geralta z Rivii. Osadzona jest w trudnych dla wiedźminów czasach, gdy potwory przestały stanowić większy problem. Przewracając karty komiksu, będziemy obserwować jak Biały Wilk poszukuje nowej życiowej drogi i trafia do małego miasteczka, którego burmistrz nie może poradzić sobie z problemem dzieci znikających w tajemniczych okolicznościach. 

Niedawno premierę miał zaś komiks The Witcher Omnibus (napisany przez Paula Tobina i zilustrowany przez Joego Queiro, Piotra Kowalskiego oraz Maksa Beroliniego). Ci, którzy mieli już okazję się z nim zapoznać, chwalą komiks między innymi za interesują fabułę. Przedstawiona opowieść ma przypaść do gustu zarówno tym, którzy preferują książki Sapkowskiego, jak i tym, którym Wiedźmin kojarzy się głównie z grami wideo.

Źródło: Dark Horse, VG247, ScreenRant

Czytaj dalej o Wiedźminie: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gdyby się znalazł jakiś pisarz, który by podjął rękawicę i napisał kontynuację ksiąg Sapkowskiego, oczywiście za jego zgodą, byłoby nieźle :) iestety Sezon Burz lekko mnie zawiódł. Innych zawiódł bardzo. to wygląda jak coś napisane dosyć dawno temu, wyciągnięte z szuflady i lekko przeszlifowane, niekonsekwentne.