Foto

Instagram z Getty Images wesprze opowiadających obrazami

przeczytasz w 1 min.

Trzeba jednak zasłużyć się nietuzinkowymi fotoopowieściami

Getty Images Instagrm grant

Getty Images wprowadziło program wsparcia dla obiecujących fotografów już w 2004 roku. W tym roku we współpracy z Instagramem, użytkownicy tego społecznościowego serwisu foto mają szansę na niemały sukces.

Dlaczego Instagram? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, a na pewno nie jedna. Bo jest to serwis pełen sprzeczności tak jak cała ludzkość, zapełniony fotografiami, które można uznać za śmieci nie tylko artystyczne, zdjęciami, których jedynym celem jest poprawienie humoru fotografujących. Instagram to również witryna na której znajdziemy urzekające fotografie, dzieła najwyższej klasy artystów jak i ambitnych amatorów z aspiracjami, dzięki którym możemy poznać lepiej nasz świat. To także miejsce, w którym ludzie opowiadają obrazami historie. Bo dobrze jest gdy zdjęcie taką może się pochwalić. Można wrzucić fotkę, opatrzeć ją tagami i już. Można też pokusić się o małe wypracowanko. I wtedy nawet z pozoru nieciekawe zdjęcie może nabrać wyrazu.

Właśnie takich ludzi, którzy łączą obraz i słowa, by przybliżać mało nam znane społeczności, poszukuje Instagram wraz z Getty Images. Nagroda? Nie tylko finansowa w wysokości 10 tysięcy dolarów, ale również wsparcie nagradzanego fotografa Getty Images i szansa pochwalenia się zdjęciami na wystawie w Nowym Jorku.

By zyskać szansę bycia zauważonym przez Getty Images, trzeba oczywiście publikować zdjęcia na Instagramie, trzeba też złożyć odpowiednią aplikację do 4 lipca tego roku. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie poświęconej konkursowi http://grants.gettyimages.com/instagram. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

Instagram wyszukiwanie
Zdjęcia, które pojawiają się w Instagramie faktycznie prezentują różny poziom, ale można w nich odnaleźć niezłe prace

Nawet jeśli nie weźmiecie udziału w tym konkursie, warto spojrzeć przychylniejszym okiem na Instagramową twórczość (o ile już tak się nie stało). Odsiać plewy, zasubskrybować najciekawsze profile, a wtedy to co zostanie naprawdę będzie przyjemne dla oka. I należy pamiętać, że propozycje mogą być odzwierciedleniem gustów naszych znajomych w sieci, a na to już nic się nie da poradzić.

Źródło: getty images

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!