Płyty główne

Gigabyte GA-Z87X-OC: zdjęcia finalnej wersji płyty głównej do podkręcania procesorów Intel Haswell

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte GA-Z87X-OC został wyposażony w wydajną sekcję zasilania, funkcję dla overclockerów i cztery złącza PCI-Express 3.0 x16

Gigabyte GA-Z87X-OC płyta główna zapowiedź

Na początku marca, podczas targów CeBIT 2013, pisaliśmy o płycie głównej Gigabyte GA-Z87X-OC, a więc overclockerskiej konstrukcji pod nadchodzące procesory Intel Haswell. Model ten jest już gotowy do premiery, a jego zdjęcia w finalnej wersji zaprezentował francuski portal PCWorld.

Gigabyte GA-Z87X-OC bazuje na czarnym laminacie formatu ATX i został utrzymany w czarno-pomarańczowych barwach. Nad podstawką LGA 1150 umieszczono 8-fazową sekcję zasilania z dodatkowym radiatorem. Dla pamięci operacyjnej udostępniono cztery sloty, które obsługują 2-kanałowe zestawy DDR3, natomiast poniżej nich ulokowano sekcję dla overclockerów z punktami pomiarowymi napięć, różnego rodzaju przyciskami i przełącznikami, a także wyświetlaczem diagnostycznym.

Karty rozszerzeń można montować w czterech złączach PCI-Express 3.0 x16 (elektrycznie x16/x4/x8/x4), jednym PCI-Express 2.0 x1 oraz dwóch zwykłych PCI. Pod nimi znalazł się chipset Intel Z87 z rozłożystym radiatorem - odpowiada on za sześć gniazd SATA 6 Gb/s i umieszczone obok dwa porty USB 2.0.

Na tylnym panelu udostępniono m.in. sześć portów USB 3.0, przycisk OC Ignition (najprawdopodobniej do automatycznego przyspieszania podzespołów komputera), dwa wyjścia HDMI oraz jedno DisplayPort.

Płyta główna Gigabyte GA-Z87X-OC powinna trafić do sprzedaży na początku czerwca, ale jej cena jeszcze nie jest znana.

Źródło: PCWorld

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  real12345
  3
  Wygląda fajnie, ciekawe jaka cena, porównując do płyt z chipsetem z77. Swoją drogą, jeśli jest to płyta z górnej pułki to można się spodziewać, że 8 faz zasilania wystarczy do sporego OC
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Gdzie ten niebieski kolor to wbrew tradycji/
   • avatar
    Factory
    2
    Niech jeszcze więcej tych przycisków na płycie wstawią,nie będzie potrzeba na klawiaturze grać :D
    • avatar
     Far3ll
     1
     Ciekawa konstrukcja a teraz wyskoczą z ceną 800+
     Myślałem, że gigabyte miał chłodzenie wodne na sekcji zasilania w płytach pod hasswell'e, zrezygnował z tego czy jak?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      8 faz? Nie za dużo ale wystarczająco do dużego OC :)
      Większość z nas w dawnych czasach na 775/1156 robiło OC rzędu 4/4,5GHz na 4 fazowej także nie będzie problemu z OC. Dziwi mnie tylko ilość gniazd zasilania przy sockecie... hmmm.
      • avatar
       KRISSpl
       1
       Wygląda świetnie, przymierzam się do przesiadki na 1150. W tej chwili jestem na 775 Gigabyte i jestem bardzo zadowolony. Ta płyta świetna propozycja, ciekaw jestem czy ASUS coś wystawi
       • avatar
        kruk200
        -1
        Mnie rozwala pomysłowość inżynierów. Po cholerę dają to 6pin na środku płyty? Nie można było tego przesunąć? Niewygodnie jest akurat na środku. (tak wiem że to podłącza się tylko przy SLI albo Crossfire)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Wszystko niby coraz bardziej energooszczędne, a na płytach coraz więcej gniazd zasilających.
         Z tego co widzę jedna karta graficzna będzie już potrzebowała przy tej płycie aż trzech wtyczek PCI-E (jedna na płycie + dwie / jedna na karcie).

         Swoją drogą jak świeże bułeczki będą sprzedawały się zasilacze z propagandowymi napisami "Designed for Haswell" z odpowiednią ilością wtyczek EPS12V 8-PIN i PCI-E.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Express 3.0 x16 (elektrycznie x16/x4/x8/x4


          Nie jestem jakimś tam guru ale nie powinno być efektywnie za miast elektrycznie? :P