Karty graficzne

Gigabyte GeForce GTX 680 WindForce 3X: podkręcona karta z wydajnym chłodzeniem

przeczytasz w 1 min.

Wkrótce w ofercie producenta

Gigabyte wprowadzi do swojej oferty kartę graficzną GeForce GTX 680 WindForce 3X OC. Model ten pracować będzie z podniesionymi taktowaniami i zostanie wyposażona w wydajne chłodzenie.

Dotychczas pisaliśmy o wielu autorskich kartach graficznych GeForce GTX 680, ale pośród nich nie było modelu firmy Gigabyte – posiadającej w swoim asortymencie jedynie model referencyjny. Wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie.

Gigabyte GeForce GTX 680 WindForce 3X karta graficzna graphics card photo zdjęcie

Gigabyte GeForce GTX 680 WindForce 3X OC oferuje zwiększone częstotliwości pracy, które wynoszą 1071 MHz dla rdzenia i 6000 MHz dla pamięci. Na niebieskiej płytce PCB (bazującej na standardowym projekcie Nvidii) ulokowano układ graficzny GK104 z 1536 procesorami strumieniowymi oraz 2 GB pamięci GDDR5 256-bit.

Gigabyte GeForce GTX 680 WindForce 3X karta graficzna graphics card photo tył zdjęcie

Warto również wspomnieć, że producent zdecydował się na zastosowanie jednego 6-pinowego i jednego 8-pinowego gniazda zasilającego, a zamontował je obok siebie.Gigabyte GeForce GTX 680 WindForce 3X karta graficzna graphics card photo laminat PCB zdjęcie

Chłodzeniem karty zajmuje się autorski układ WindForce 3X. Składa się on z masywnego radiatora, trzech miedzianych rurek cieplnych oraz trzech wentylatorów. Na śledziu umieszczono dwa wyjścia DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort.
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: Guru3D

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arved
  3
  'gniazda zasilającego, a zamontował je obok siebie.' chwała im za to!
  • avatar
   mutissj
   2
   te chłodzenie nie zawiedzie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Niestety to tylko gigashit poczekajcie na coś od MSI
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Dokładnie ten model jest moim "marzeniem" jeśli chodzi o karty graficzne. 2 GB wystarczą do mojego 1080p, a będę siedział z tym standardem tak długo, aż telewizory przejdą na wyższy. Kartę można nazwać oszczędną, chłodną na pewno, prawdopodobnie nawet cichą. Dlaczego "syfny Gigabyte"? Ponieważ mam romans z tą firmą od dłuższego czasu, i jej sprzęt nigdy nie miał humorków.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nareszcie autorskie tylko ta niebieska płytka cóż nie można mieć wszystkiego.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Lepszą propozycją wydaje się karta palita jetstream, też 3 wiatrakowym wydajnym chłodzeniem a tylko 30doloarów droższa od zwykłej, ja właśnie przymierzam się do jej zakupu. Swoją uważam że warto zainteresować się wersjami 680 mającymi wydajne chłodzenie 3 wiatrakowe, wystarczy spojrzeć na wyniki kart 680 po podkręceniu, nawet 590gtx często wymięka, szok po prostu. W 1080p AA4, 66fps'ów w battlefieldzie 3 i 73fps w Crysis 2.. mi więcej nie potrzeba, tym bardziej że aa4 i tak nie będę używał. Lepiej zamiast AA4 użyć FXAA, o ile aa4 skutkuje w wymagających trybach czasem kilkukrotnym spadkiem fps o tyle FXAA właściwie nie rusza wydajności a oferuje dobrą jakość AA.

       http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-680-overclock-guide/14
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Miałem taką 580 całkiem dobra karta
        • avatar
         Ian666
         0
         a ile faz zasilania - to podstawowe pytanie
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          MSI hahaha, Windforce od Gigabytea to jedno z najlepszych chłodzeń sprawdź sobie jaka grafika dostała produkt roku ciołku. Ta karta będzie hiciorem z tym chłodzeniem.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Mam 570 z tym chłodzeniem (pierwszy raz Gigabyte w moim kompie) i potwierdzam, że chłodzenie jest rewelacyjne - wydajne i ciche. W idle 32 stopnie, w stresie max jaki zaobserwowałem to 56 stopni, czego tu chcieć więcej. Pamiętam 8800 Ultra miała w spoczynku chyba 62 stopnie :).
           • avatar
            GreQonE
            0
            Pytanie tylko, czy PCB jest referencyjne czy cos pozmieniali.