• benchmark.pl
  • Gry
  • Gigant branży gier komputerowych zabrania mężczyznom gry w roli kobiet
Gry

Gigant branży gier komputerowych zabrania mężczyznom gry w roli kobiet

przeczytasz w 0 min.

Mężczyźni nie mogą tworzyć żeńskich awatarów w King of the World. Aurora Technology, firma zależna chińskiego producenta gier komputerowych Shanda Entertainment, zamroziła wszystkie konta graczy, którzy wcielają się w żeńskie postacie w świecie gry online zatytułowanej King of the World.

Firma poinformowała, że wszyscy gracze, którzy chcą grać jako kobiety w King of the World będą zmuszeni do zweryfikowania swojej płci za pomocą kamerki internetowej. Po przejściu weryfikacji będą mogli założyć konto, którego awatarem będzie kobieta.


Wciąż nie wiadomo jak ma działać system sprawdzania płci, ale komentatorzy już krytykują decyzję ponieważ ogranicza ona jedną z podstawowych atrakcji jakie niosą ze sobą gry tego typu, czyli możliwość wcielania się w kogoś kim się nie jest.

Co interesujące, zakaz gry nie dotyczy kobiet, które wcielają się w męskie role. Jak donoszą wstępne raporty, weryfikacja dotknie około 17000 graczy.


Shanda Entertainment jest jednym z największych graczy na azjatyckim rynku gier online. Firma podaje, że liczba ich zarejestrowanych użytkowników sięga 460 milionów.


Blizzard Entertainment, twórca choćby takiego tytułu jak World of Warcraft poinformował, że około 84 procent jego graczy stanowią mężczyźni, a 15 procent kobiety. Jednak w grze około 35 procent awatarów to kobiety. Może dlatego że niektórzy wątli, uzależnieni od komputera panowie lepiej czują się w kobiecej skórze?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login