Telefony

Goodbye Windows Mobile?

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Koncern Microsoft zapowiedział zmianę nazwy systemu przeznaczonego dla urządzeń mobilnych Windows Mobile na... Windows Phone. Jak widać zmiana będzie tylko kosmetyczna, ma ona lepiej odpowiadać rynkowi na który została przeznaczona niż WM.

Zmiana wejdzie w życie wraz z premierą nowej wersji systemu oznaczonej numerem 6.5, który wprowadzi szereg usprawnień i udoskonaleń do systemu.

Ponadto Microsoft dodał do nowego OS dwie aplikacje łudząco podobne do tych spotkanych w konkurencyjnym iPhone czyli MyPhone i Marketplace. Po premierze nowego systemu w programie Marketplace ma być dostępne do pobrania około 20 000 aplikacji.

1

Źródło: Electronista

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  warcab
  Ale nazwa...
 • avatar
  XaRaDaS
  A ja czytałem już o win phone 7, tylko chyba daty nie było podanej. A przypominam sobie, to było odnośnie M$ smartphone na bazie ich odtwarzacza.
 • avatar
  Konto usunięte
  według mnie zmiana bez sensu nazwa Mobile jest bardziej uniwersalna; jak sobie wyobrazić palmtop bez GSM z windows phone na pokładzie? specjalna wersja windows phone E czy windows UNphone ? windows mobile pasuje o wiele lepiej.
 • avatar
  szawel
  Co dopiero Windows Phone w GPS ;) lol
 • avatar
  Konto usunięte
  Windows Phone to nie zastępstwo dla Windows Mobile. Windows Mobile nadal będzie (w wersji 7). Natomiast Windows Phone to nazwa zwyczajowa dla urządzeń opartych na WM7. To tak jak kiedyś przyjęła się nazwa PDA lub Pocket, tak teraz MS chce przyzwyczaić użytkowników do Windows Phone. To taka zagrywka marketingowa, aby ludzie kojarzyli urządzenia bardziej jako telefon (chcą zrobić rewolucję jaką zrobił iPhone swego czasu), natomiast Windows Mobile to tak "utwardzona" marka że nie da się jej obalić w taki prosty sposób i nadal będzie widniała w zakładce "system" w "ustawieniach".