Pamięć RAM

GOODRAM otwiera nową fabrykę. Potężna inwestycja polskiego producenta pamięci

przeczytasz w 1 min.

Wilk Elektronik otworzył nową halę produkcyjną i magazyn. Obiekt pozwoli zwiększyć możliwości produkcji fabryki pamięci GOODRAM i IRDM.

Firma Wilk Elektronik powstała w 2003 roku, a rozbudowa fabryki w Łaziskach Górnych miała być największą inwestycją w historii polskiej marki. W końcu prace dobiegły końca. Zaledwie półtora roku po oficjalnym rozpoczęciu rozbudowy, producent oficjalnie zainaugurował otwarcie nowej hali produkcyjnej i magazynu.

Wilk Elektronik otwiera nową fabrykę - to nowa przestrzeń na inwestycje i prace badawczo rozwojowe

Wilk Elektronik do tej pory zajmował budynek o powierzchni 3000 m2. Budowa nowych hal pozwoliła powiększyć powierzchnię obiektu o kolejne 1140 m2 w części magazynowo logistycznej i 1200 m2 w obszarze produkcji. To pierwszy i główny etap rozbudowy fabryki pamięci GOODRAM i IRDM.

Wilk Elektronik - nowa fabryka

Nowy magazyn wysokiego składowania został wyposażony w wózek systemowy, antresolę kompletacyjną oraz inne rozwiązania mające na celu poprawienie komfortu pracy. W części produkcyjnej firma zyskała dodatkową powierzchnię roboczą, która już wkrótce zostanie wyposażona w platformy testowania pamięci konsumenckich oraz przemysłowych.

„Przed nami jednak kolejne miesiące prac wykończeniowych w obszarze biurowym” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik – „Szacujemy, że etap ten zajmie nam maksymalnie 10 miesięcy i zespół Pionu Sprzedaży i Marketingu, który czasowo został relokowany do biura tymczasowego, będzie mógł wrócić do Łazisk, gdzie znajduje się siedziba firmy”

Rozbudowa fabryki pozwoli zwiększyć przestrzeń pod nowe inwestycje oraz prowadzić kolejne prace badawczo rozwojowe.

Źródło: Wilk Elektronik

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stanczyk
  26
  I brawo, wszystko co Polskie cieszy duszę.
  • avatar
   specialboy
   7
   a.... że DOBRYRAM - ok...
   • avatar
    Rangeros
    7
    Przykro mi bardzo ale mam od nich kilka dysków, pamięci ram i karty SD i wszystkie działają jak należy, nie mogę się do niczego przypie.dolić, także przykro mi bardzo! :)
    • avatar
     Tu_Szczecin
     4
     Mam ich kartę microSD. Jest szybka i sprawna. Serdeczne gratulacje i czekam na polskie CPU/GPU.
     • avatar
      Sander Cohen
      3
      Super. Wspieram od czasu kupienia modułu DDR-400. Wcześniej niestety nie znałem Wilka.
      • avatar
       Użytkownik101
       2
       Pracowałem w sklepie komputerowym kilka lat i praktycznie wszystko stawialiśmy na goodramie, jeżeli chodzi o ram. Taki tam mały patriotyzm, natomiast najważniejszy fakt jest taki że nie pamiętam żeby jakąś pamięć wróciła. Nie mówiąc o SSD cx100, te się waliły jak domy w Zimbabwe..
       • avatar
        zack24
        2
        Super! Chociaż z otwarciem nowej fabryki toś Pan przesadził Redaktorze. Wilki rozbudowują aktualną fabrykę ale i to cieszy. Gratuluję rodzinnej firmie na rodzimym rynku.
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         -1
         miejmy nadzieję, że nasz najbardziej na świecie patriotyczny rząd, nie rozwali patriotycznie Wilk Elektronik za nadzwyczajne zyski, bo patriotycznie trzeba odebrać bogatym i patryiotycznie dać sobie.

         Optimusa Klusce wykończyli, a już zaczynali produkować własne płyty główne. finalnie Kluska wygrał sprawę ze skarbówką, ale smród został, i już firmy nie odbudowywał. Lokowanie firmy w Polsce to nadal ogromne ryzyko, właśnie dlatego inwestorzy omijają nas wielkim kołem. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć jakiś powód do rozpoczęcia rozwalania kolejnej firmy, w imię ..... patriotyzmu.
         • avatar
          Mario2k
          0
          Pamiętam czasy sprzed 25-26 lat gdy Wilk Elektronik miał swoje stoisko na Katowickiej giełdzie komputerowej
          wspaniała rozwój ze stoiska na dwóch składanych stołach do pełno wymiarowej fabryki