Internet

Google blokuje podpowiedzi dla torrentów

z dnia
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Oberwało się niemal każdemu serwisowi - nie tylko witrynom z torrentami - który umożliwia pobieranie i znajdowanie w sieci jakichkolwiek większych plików.

  Warto przeczytać:
 

Google będzie sprzedawać - nawet 70% taniej!

Od wczoraj Google w swojej przeglądarce w opcjach autouzupełniania blokuje podpowiedzi w przypadku haseł takich jak torrent, BitTorrent, RapidShare czy MegaUpload. Co ciekawe - póki co robi to bardzo wybiórczo, ponieważ podobny efekt nie jest uzyskiwany w przypadku równie potężnych przecież marek typu Vuze albo 4Share.

Zmiany algorytmów Google nie blokują tych stron całkowicie, jednak usuwają wszystkie możliwe hasła z systemu podpowiedzi. W przeszłości spore kontrowersje budziły w takim wypadku pojęcia "sex" i przede wszystkim "Żydzi" - szczególnie w polskiej scenie internetowej, gdy obok bez wyrzutów sumienia wyszukiwarka podpowiadała hasła typu "Polacy to złodzieje".

O ile środowiska torrentowe rozumieją reakcję Google i przyznają, że wiele nie mogą z tym zrobić, z oczywistych powodów nieco bardziej zaniepokojone są koncerny, w których pobieranie plików opiera się o strony internetowe - z RapidShare na czele.

Źródło: TorrentFreak

Polecamy artykuły:    
Produkt Roku 2010/2011 - wybór czytelników
Easter Eggs, czyli jaja w grach
Testy laptopów: 20 modeli na każdą kieszeń

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WaxYL
  Rapidshare, MegaUpload i inne to nie jest torrent.
 • avatar
  hecto
  jak ktoś będzie chciał coś znaleźć to i tak to znajdzie.
 • avatar
  wormadam
  Po wpisaniu w google : „Polacy to" naprawdę same pozytywy wychodzą, ech...
 • avatar
  Konto usunięte
  Wg mnie to i tak nic nie da, chyba nie wielu ludzi szuka jakiś piratów przez googla, jadą prostą przez strony z torentami
 • avatar
  Konto usunięte
  hehe ilość odwiedzin witryny Bing wzrośnie jeśli komuś będzie potrzebna taka opcja ale wątpię aby ludzie nie znali podstawowych stron tego typu
 • avatar
  ryhard
  walka z wiatrakami! jeśli ktoś chce coś ściągnąć z internetu to nie szuka w Google tylko na forach internetowych których jest całe tysiące z już gotowymi linkami.. czy tam pracują nierozgarnięci ludzie?

  Google zawsze było synonimem wolności słowa i wolności wyboru ale już się napchało kaską więc ma gdzieś internautów i tyle w temacie
 • avatar
  Konto usunięte
  Prywatne trackery.Dziękuję.
 • avatar
  jacy4
  4Share jest potężną marką ? Ciekawe gdzie.
 • avatar
  racedriver
  sa potezne wyszukiwarki torrentow, wiec udzial google w poszukaniu torrentow byl znikomo maly