Przeglądarki WWW

Google chce ograniczyć blokowanie reklam przez użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Na ten moment nie jest do końca jasne, w jaki sposób firma chce to zadanie zrealizować, ale temat bez wątpienia wart jest tego, aby go śledzić.

Google

Blokujecie reklamy podczas przeglądania Internetu? Zapewne nie jesteście w tym osamotnieni i jednocześnie domyślacie się z pewnością, że wielu firmom się to nie podoba. Z oczywistych względów zalicza się do tego grona Google. Problem stał się najwyraźniej na tyle znaczący, że zaczynają pojawiać się głosy o próbie jego rozwiązania.

Jak stwierdził w ostatnim wywiadzie Carlo d'Asaro Biondo, jeden z wiceprezesów Google, użytkownicy mają dość „złych reklam”. Wypada się z tym zgodzić, bo przecież główną przyczyną blokowania reklam jest nie fakt, iż ktoś na nich zarabia, ale to, że w sporej części przypadków są one bardzo irytujące.

Zdaniem d'Asaro Biondo na blokowaniu reklam tracą wszyscy. W związku z tym czynione są pierwsze zabiegi, aby wspólnie z firmami opowiadającymi za przygotowywanie treści promocyjnych udało się opracować ich nowszy, przyjaźniejszy użytkownikom standard.

„Problemem jest to, że programy blokujące, które blokują wszystkie reklamy są jak wylewanie dziecka z kąpielą. Musimy popracować razem, aby stworzyć standard lepszych reklam w Internecie.”

Nie da się ukryć, że realizacja owego zadania może mieć dla Google i jego partnerów duże znacznie. Przekonanie użytkowników do tego aby jednak nie blokować reklam może być bardzo trudne.

Źródło: reuters, thetrentonline

Komentarze

63
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  38
  Tak wiele straciłem nie oglądając reklam ;__;
  • avatar
   PIRAT_PL
   17
   Zgadzam się, niech ludzie zarabiają na reklamach bardzo dobrze.
   Z tym że problem leży w tym że programy w postaci osobnych okienek wyskakujących na ekranie albo te które przysłaniają treść są wkurzające ale na przestrzeniach wolnych jak np. Prawa i Lewa strona na stronie benchmark w artykułach jest tylko kolorowe tło, śmiało w tych miejscach można umieszczać reklamy i nie przeszkadzają mi one.
   Choć są strony na których mam uruchomiony programik do blokady reklam bo po prostu wyskakują mi na treść czy coś co oglądam a nie jest to przyjemnie kiedy człowiek się skupi a tu mu reklama wyleci i musi ją wyłączać a jeszcze nieraz nie trafisz w przycisk zamknij/ukryj to ci otwiera kolejne karty.
   Ja jestem za reklamami póki nie zmuszają mnie one do zamykania okienek czy korzystania z programów blokujących no i przede wszystkim że taka reklama nie utrudnia czytania czy oglądania treści w internecie.
   • avatar
    Konto usunięte
    14
    Według mnie wszyscy z google moga umrzeć na raka, powiesić się i zastrzelić. Wali mnie to, najlepiej by ich powybijano co do nogi. Nie będę płakał po kimś kto chce mnie siłą zmusić do oglądania reklam, których nie mam zamiaru oglądać. Pseudo-monopolistyczna-korporacja, która ma na celu wydoić jeszcze więcej $ z ludźmi, których szczerze ma za debili. Niech tylko powstanie jakaś konkretna alternatywa a sami się o tym przekonają... ku swojemu książęcemu niezadowoleniu...
    • avatar
     _Red_
     2
     tam gdzie nie musze chciec tam nie chce ogladac reklam. moim prawem jest decydowac co wyswietle na swoich prywatnych urzadzeniach i na moim prywatnym laczu. jesli google bedzie mi sponsorowalo urzadzenia, net i prad to wzglednie moge rozwazyc to czy bede chcial ogladac reklamy. czemu rozwazyc? bo moj czas tez kosztuje, a oczat mam tylko jedna pare stad ich wypatrywanie tez jest cenne. mowiac krotko, placcie albo spadajcie na drzewo!
     • avatar
      PL_SBX
      1
      Problemem nie są reklamy..
      https://gyazo.com/eff43eaecf5fcf5b884fc8efa6de5012
      https://gyazo.com/602b1bee22719916b25f8a4caa227990

      Problemem jest ich chamskie umieszczanie ile wlezie i wykorzystywanie do tego adobe flash... https://gyazo.com/efb089e7547eb83a3030d80bc819975f - ta strona zrobiła mi użycie procesora 30%, a przeglądarka odmówiła posłuszeństwa.

      Gdyby wprowadzić zasadę maks. 2 reklamy na stronę to nie będzie problemu.

      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Pobierzcie sobie AdMuncher i problem wszelakich reklam znika...
       • avatar
        maxeote
        1
        Blokuję wszelkie reklamy i będę je blokować do upadłego.
        Jak jakiś serwis przez to zablokuje mnie, to przestanę na daną stronę wchodzić. Zacznę się zastanawiać, gdy już nie będę miał nic do czytania w internecie. Wolałbym już zapłacić jakiś abonament 5-10zł m-c niż widzieć jakiekolwiek reklamy.
        • avatar
         hasati
         1
         Kiedyś próbowałem, przepuścić reklamy, myślałem że bedą z 3 małe reklamy na stronie więc wyłączyłem uBLOCKA. Okazało się że nie widze strony a reklamy spamują na cały ekran i otwierają jakieś podstrony. W tym momencie uruchomiłem uBlocka ponownie i nie wyłącze go już nigdy.
         • avatar
          wojciechoslaw
          0
          Zdaniem d'Asaro Biondo na blokowaniu reklam tracą wszyscy.

          Jedyne co tracą użytkownicy, to wielka reklama zasłaniająca całą treść z 'X', który "ucieka" przed kursorem. Nie mówię, że tak jest wszędzie, ale często tak wyglądały reklamy na popularnych stronach (teraz to już nawet nie wiem jak wyglądają reklamy).
          • avatar
           sadys
           0
           Dlatego niektore portale sa czescia duzych sklepow internetowych... a artykuly to taka "pseudoreklama"...
           jak ktos nie wierzy niech porowna adresy na ktore sa zarejestrowane portale it i duze sklepy z sprzetem it :)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Nie zgadzam się. Na blokowaniu reklam nie tracę niczego.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Chcieć mogą wiele, wątpię żeby się udało.
             • avatar
              baca130
              -12
              Moim zdaniem powinien być całkowity zakaz blokowania normalnych reklam. Niektórzy pewnie pomyślą, że jestem idiotą, ale powiem dlaczego. Utrzymanie serwerów, pensje pracowników strony kosztują a reklamy często to jedyne źródło dochodu, więc blokując reklamy zmniejszymy dochód, zmniejszając dochód przyczynimy się do spowolnienia rozwoju strony, pogorszenie jakości czy nawet zamknięcie jej. Tak naprawdę blokując reklamy sami też na tym tracimy.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               ...to się wujkowi goooogle podziękuje,przeglądarka z każdą wersją zamiast poprawiać się to działa coraz gorzej,zamula,crash za crashem,usuwanie wtyczek,tych najlepszych,komu to przeszkadzało?w imię reklam,czy inwigilacji?
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                ...to się wujkowi goooogle podziękuje,przeglądarka z każdą wersją zamiast poprawiać się to działa coraz gorzej,zamula,crash za crashem,usuwanie wtyczek,tych najlepszych,komu to przeszkadzało?w imię reklam,czy inwigilacji?
                • avatar
                 anzeh
                 0
                 Jest znacznie skuteczniejszy sposób: niech Google ograniczy umieszczanie reklam przez reklamodawców. Im mniej reklam będzie zamieszczanych w internecie, tym mniej będzie blokowanych a zatem problem blokowania będzie coraz mniejszy. To logiczne.
                 • avatar
                  kitamo
                  0
                  Wszyscy tak pisza o blokowaniu reklam, ale niektore serwisy utrzymują się tylko z reklam.
                  Wszyscy by chcieli żeby inni tworzyli portale i dawali dostęp za darmo dla odbiorcy ale nikt nie chce dać nic w zamian.

                  Ogólnie to reklamy i to w jaki sposob pojawiają się w internecie powinny byc regulowane pewnymi zasadami tak jak ma to miejsce w TV - blok reklamowy moze miec bagatela maks 11 min