Przeglądarki WWW

Google Chrome wkrótce pożegna się ze wsparciem na starszych systemach

przeczytasz w 1 min.

Przeglądarka nie przestanie oczywiście działać, ale pozostawać będzie w nieaktualnej wersji, a to już duży argument do tego, aby ją porzucić.

Google Chrome

Google wydało krótki komunikat dotyczący przeglądarki Chrome. Niestety dla osób korzystających ze starszych systemów operacyjnych nie jest on szczególnie optymistyczny.

Okazuje się bowiem, że planowane jest zakończenie wsparcia dla przeglądarki. Dotyczy to systemów Windows XP oraz Windows Vista, a także Mac OS X 10.6, 10.7 i 10.8. Google argumentuje to względami bezpieczeństwa oraz tym, że wymienione platformy nie są już aktywnie wspierane przez Microsoft i Apple. W przypadku Windows Vista nie jest to do końca prawdą i w tym przypadku upatrywać należy powodów takiej decyzji w małych udziałach tej wersji systemu na rynku.

Aktualizacje Google Chrome dla wyżej wymienionych platform mają być zastopowane w kwietniu przyszłego roku. Przeglądarka nie przestanie oczywiście wtedy działać, ale pozostawać będzie w nieaktualnej wersji, a to już duży argument do tego, aby ją porzucić.

Co powinni zrobić użytkownicy? Google zaleca zmianę systemu na nowszy i dalsze cieszenie się z Chrome. Równie dobrze można będzie jednak pozostać na swoim systemie i skorzystać z konkurencyjnej przeglądarki. To już kwestia wyboru.

Źródło: engadget, arstechnica

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  labik
  5
  Chodzi o to aeby sie przesiasc na Win10 aby Microsoft razem z Google zbierali jak najwiecej informacji o uzytkownikach oprogramowania :)
  • avatar
   mutissj
   4
   Co powinni zrobić użytkownicy XP/Vista?

   Odpowiedź: zainstalowanie Firefox który będzie dbał o bezpieczeństwo starszych systemów
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    No, ostatnio chciałem zainstalować Adobe Acrobat Reader DC na Vista i niestety. Your system is not supported.