Internet

Google po cichu uruchamia własną usługę rejestracji domen

przeczytasz w 1 min.

Gigant z Mountain View atakuje kolejny sektor Internetu. Czy ponownie może liczyć na sukces?

Google Domains

Choć Google, między innymi dzięki swojej wszechstronności, już teraz jest najbardziej rozpoznawalną marką w Internecie, jej właściciele zauważyli, że są jeszcze niezdobyte sektory. Jeszcze. W ostatnich dniach gigant z Mountain View rozpoczął bowiem po cichu proces wprowadzania na rynek swojej własnej usługi rejestracji domen internetowych. 

Serwis Google Domains znajduje się obecnie w fazie testów beta, do których można się zarejestrować za pośrednictwem oficjalnej strony projektu. Okazuje się, że propozycja giganta może być ciekawym powiewem świeżości na arenie, na której od dłuższego już czasu niekwestionowanym liderem jest GoDaddy.

Co jednak bardzo ważne, usługa Google Domains służyła będzie wyłącznie do znalezienia i zarejestrowania interesującej nas domeny. Hostingiem zajmować będą się natomiast współpracujące z Google firmy trzecie. 

Dlaczego Google miałoby robić to lepiej? Po pierwsze gigant nie będzie wymagał żadnych dodatkowych informacji personalnych. Po drugie użytkownicy będą mogli założyć nawet 100 aliasów e-mailowych wykorzystując swoją domenę. Po trzecie wreszcie korzystając z usługi Google Domains będziemy mogli liczyć na niezawodność,  jako że wykorzystuje ona te same serwery DNS co inne strony Google. Oczywiście za tym rozwiązaniem przemawia także uznanie w branży oraz bardzo dobre wsparcie techniczne. 

Źródło: The Verge

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rawi666
  8
  "Po pierwsze gigant nie będzie wymagał żadnych dodatkowych informacji personalnych."

  W swiecie post-snowdenowym brzmi to zabawnie :)

  Po co od nas maja wymagac dodatkowych informacji skoro i tak wszystko wiedza :D
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Skojarzyłem ten tytuł "Google po cichu uruchamia własną usługę sterowania domem" dobrze że wzrok jeszcze mam dobry choć to całkiem możliwe w niedługim czasie (oby nie)