Internet

Gigabitowe WiFi w planach Google?

przeczytasz w 1 min.

Kolejna odsłona technologii Fiber.

Google Fiber

Firma Google kontynuuje swój projekt Fiber, mający na celu dostarczenie szybkiego internetu do domów w Stanach Zjednoczonych, a z czasem i na całym świecie. W ciągu najbliższych trzech lat gigant z Mountain View chce osiągnąć prędkość transferu danych na poziomie 10 Gb/s. Tymczasem według najnowszych doniesień firma nie zamierza na tym poprzestać – mówi się bowiem, że trwają prace nad superszybką łącznością bezprzewodową WiFi.

Według zamieszczonych w najnowszym dokumencie Google informacji, technologia Fiber wkrótce ma ewoluować i nie dotyczyć już wyłącznie łączności przewodowej, ale też sięgnąć bezprzewodowej. Jeśli informacje te okazałyby się prawdziwe, wkrótce moglibyśmy mieć do czynienia z technologią WiFi cechująca się prędkością na poziomie 1 Gb/s.

Niestety Google na razie nie chce ujawniać szczegółów, choć jak zwykle komentarz firmy nie jest jednoznaczny. – „Pragniemy być w stanie dostarczyć WiFi w naszej technologii Fiber, ale nie mamy żadnych konkretnych planów, które chcielibyśmy ogłosić w tym momencie” – możemy przeczytać w odpowiedzi.

Trzeba jednak przyznać – to byłoby coś.

Źródło: SlashGear

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek192
  5
  Szkoda, że nie dożyję 1Gb/s u siebie w mieście, ba nawet w Polsce
  • avatar
   deel77
   3
   Mieszkam w mieście prawie 60-cio tysięcznym i już od kilku lat mogę korzystać z "szybkiego" internetu (kończy mi się umowa na 100Mbit i teraz będę miał chyba 250Mbitów). Okazuje się, że mali operatorzy nie reklamują się w tefałenie, ale robią więcej niż ogólnopolscy (czy europejscy np. UPC) gracze.
   • avatar
    Dragonik
    3
    Ja jestem W enterpolu w lublinie i dostępny mają internet 300Mbit za 94zł więc nie jest źle.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Ciekawe, kiedy doczekam się tego, mieszkając 15km od Kielc. Jak na razie maksymalna szybkość mojrgo łącza wynosi 6mb/s i na więcej się nie zanosi...
     • avatar
      misiek192
      -7
      Szkoda, że nie dożyję 1Gb/s u siebie w mieście, ba, nawet w Polsce
      • avatar
       Konto usunięte
       -10
       W Polsce takie rzeczy to za 10 lat, a cena 1000 zł < ....
       • avatar
        Konto usunięte
        -11
        W Polsce takie rzeczy to za 10 lat, a cena 1000 zł < ....