Internet

Nowy cel Google: uchronić ludzi od filmowych spoilerów

przeczytasz w 1 min.

Spoilery - nikt z nas ich nie lubi. Być może wkrótce się przed nimi uchronimy.

Google spoilery

Filmy i seriale – szczególnie te nieprzeciętne – budzą ogromne emocje wśród ludzi, a dyskusje na ich temat często odgrywają się w Internecie. Niestety im lepsza produkcja tym większa „szansa” na to, że w poszukiwaniu opinii natkniemy się na spoilery. Tych z kolei nie lubi chyba nikt z nas i firma Google postanowiła coś w tym temacie zrobić. Rozwiązaniem problemu ma być automatyczny filtr ukrywający spoilery w sieci.

Firma Google zarejestrowała właśnie patent, którego opis to po prostu „przetwarzanie treści spoilerów”. W skrócie, jest tutaj mowa o narzędziu, które automatycznie miałoby ukrywać treść, jeśli algorytm uzna, że może ona zawierać spoilery. 

Sama funkcja nie jest niczym nowym. Na wielu forach internetowych jest już opcja ukrywania treści. Wówczas jednak użytkownik musi liczyć na wrażliwość drugiego człowieka, który odpowiednio oznaczy spoiler. W przypadku narzędzia Google całość ma być natomiast zautomatyzowana.

Google spoilery patent

Nieco mniej przyjemna strona patentu jest taka, że by algorytm Google mógł działać, najpierw musi przeskanować strony, które w danym momencie oglądamy. Z drugiej jednak strony właściwie nie jest tajemnicą, że gigant z Mountain View już teraz może to robić.

Nie wiadomo jeszcze kiedy narzędzie ujrzy światło dzienne ani w jakiej postaci. Najbardziej prawdopodobna wydaje się jednak opcja wtyczki do przeglądarki Google Chrome.

Co o tym myślicie?

Źródło: SlashGear, USPTO

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Byłoby super, bo niektórzy specjalnie zaszyją spoiler gdzieś w środku tekstu i po prostu nie sposób go ominąć, jeśli już nie składa się literek.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Firma Google zarejestrowała właśnie patent, którego opis to po prostu „przetwarzanie treści spoilerów”. W skrócie, jest tutaj mowa o narzędziu, które automatycznie miałoby ukrywać treść, jeśli algorytm uzna, że może ona zawierać spoilery."

   "Automatyczne narzędzie do wykrywania niekorzystnych politycznie treści oraz ich cenzury". Dwa punkty widzenia, rezultat ten sam - drugi niestety.
   • avatar
    cosby
    -8
    Sztuczny problem. Google teraz sprawi że zamiast spojlerów będzie wyskakiwała reklama np. proszku do prania.

    Komu przeszkadza spoiler filmowy? Takich osób nie znam a znam wielu którzy szukają spoilerów właśnie po to by je obejrzeć.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Super :D Adios spoileros ;)