Internet

Google Gmail: upiększ klienta poczty elektronicznej - poradnik tworzenia własnych motywów

przeczytasz w 2 min.

Gmail dla ludzi

Ewolucja pocztowej usługi Google była długa i wyboista. Przez kilka lat Gmail sprawiał wrażenie mocno archaicznego, przegrywając pod względem estetyki z Yahoo!, Hotmailem czy nawet kilkoma polskimi serwisami. Mniej więcej od roku Google ten stan rzeczy stara się zmienić.

Mniej więcej wiosną 2011 roku przestarzały design większości usług Google (również YouTube) doczekał się bardzo nowoczesnego odświeżenia. Także Gmail dostał w końcu, duże, wyraziste przyciski funkcyjne i dostosowany do dzisiejszych standardów projekt usługi. Podrasowano też kilka z dostępnych wówczas motywów wizualnych, wśród których estetyczny prym wiodła niezwykle popularna Darń.

google gmail nowoczesny wygląd klienta poczty elektronicznej

To jednak nie koniec. Przed kilkoma dniami Google postanowiło wreszcie oddać wizualną sferę serwisu w ręce użytkowników. Mniej więcej w podobny sposób, jak dwa lata temu umożliwiając nam ustawienie tła pod główną witryną google.com. Aby włączyć samodzielnie utworzone motywy należy zalogować się do usługi Gmail, a następnie z pola opcji (koło zębate) wybrać pozycję "motywy".

 google gmail nowoczesny wygląd klienta poczty elektronicznej układ interfejsu

Po zjechaniu w dół listy motywów, naszym oczom ukazuje się nowe pole z dwiema ikonami "motywy niestandardowe". W tym miejscu możemy wgrać zupełnie nowe tła. Przede wszystkim jednak - w pierwszej kolejności - możemy zdecydować w jakim kolorze wyświetlać będzie się lista wiadomości na stronie głównej usługi Gmail. Do wyboru wariant jasny i ciemny:

google gmail nowoczesny wygląd klienta poczty elektronicznej motywy niestandardowe

gmail warianty kolorystyczne

Estetyka, jak również praktyczność określonego wariantu kolorystycznego może być uzależniona także od tego, jaki obrazek zdecydujemy się wybrać jako tło naszej usługi pocztowej ("zmień obraz tła"). Tym razem Google zaoferowało użytkownikom wreszcie pełną swobodę wyboru. Dlatego też obrazek tła możemy wgrać z dysku, zewnętrznego źródła, bazy obrazków Picassa lub też kilkudziesięciu propozycji od administracji serwisu, wśród których nie brakuje bardzo ładnych "artystycznych zdjęć".

google gmail nowoczesny wygląd klienta poczty elektronicznej wybór tła

Po wykonaniu tych kilku prostych kroków w nieprzesadnie zakamuflowanej nowej opcji Gmaila możemy wreszcie cieszyć się nowym wyglądem usługi. Dla jednych jest to domyślne białe tło, inni chętnie zobaczą w tle ulubioną tapetę. Miłego korzystania!


Więcej o Google:

Źródło: Inf. własna

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Gmail - 10 GB pojemności na skrzynkę a wysłanie więcej niż 30 MB to parodia jakaś. Jak mam wysłać projekt komuś na maila skoro waży on 60 MB w archiwum już. Zostaje dzielnie w party co nie wszystkim się podoba.
  • avatar
   Hel1os
   -1
   Dla mnie poprzedni wygląd był o niebo lepszy. Mogłem ustawić sobie najprostszy styl i ustawić kolory, po których szybko orientowałem się na jakim koncie jestem zalogowany. Teraz jak ustawię kolor motywu to praktycznie cały interfejs mam w tym kolorze i nie da się pracować, tak bije po oczach.
   • avatar
    SimplyCactus
    -1
    "Wybierz obraza tła" - profesjonalne tłumaczenie.
    • avatar
     popo601
     -2
     Panowie jak wszystko rozumiem można nawet wysłać 1 GB @ na 10 razy i spakować to na party ok jak ktoś się zna to sobie poradzi bo wrzuci potem to wszystko do jednego folderu i sobie rozpakuję ale ja tu mówię o szarych kowalskich jak co niektórzy nawet nie wiedzą co to winrar albo podeślesz mu linka żeby sobie pobrał a on nie będzie wiedział co tym zrobić a jak kliknie i mu się pobierze to i tak nie będzie wiedział gdzie to się zapisało a znam takich, często mi znajomi dzwonią że chcieli wysłać komuś zdjęcia na @ i nie idzie a jak się pytam ile ważą zdjęcia wszystkie co wysyła to on mi się pyta o co ja go pytam on nie wie więc ka man .... nie wszyscy muszą być obcykani i obeznani w komputerach i oprogramowaniu.
     • avatar
      popo601
      -5
      Wszystko fajnie pięknie tyle że gmail nadal ma ograniczenia np. wielkość załącznika wysyłanego to jeszcze zrozumiem ale ograniczenia pobieranych załączników w poczcie to 16 wiek! w poczcie interia brak ograniczeń i tak powinna wyglądać dzisiejsza skrzynka pocztowa owszem ograniczenie np. do 50 MB w załączniku zrozumiem bo nikt nie będzie raczej większej poczty wysyłał ale dlaczego gmail nie odbiera poczty w wielkości 30 MB bo co za duża dla niego dla mnie to śmieszne bo przecież może ktoś mi wysłać sporo zdjęć z dobrej lustrzanki gdzie jedno zdjęcie w jpg. ma o koło 4 /5 MB bo nie wspomnę już o formacie RAW gdzie jedno zdjęcie ma 10 BM albo i więcej.
      • avatar
       Eklerek
       0
       Mi tam podoba się klasyczny design.
       • avatar
        Sakret
        0
        Dzięki za poradnik, przyda się.